Omlazující líčení

S věkem měňte texturu líčidel.
 Krása 
01. dubna 2017 19:31 / Shutterstock
  9   0
Tady platí nepřímá úměra: čím více roků, tím méně barev. Ale kvalitních.

Po čtyřicítce už potřebujete opravdu velmi speciální a pozorné pomocníky. Kosmetický kufřík plný levných šminek vyměňte za kvalitu. 

Chytré barvy

S věkem ztrácejí na jasu vlasy, mění se odstín kůže i barva rtů. O to pečlivěji musíte vybírat odstíny make-upu i líčidel. Barvy používejte v co nejpřirozenějším odstínu a s rozjasňujícím efektem. Při výběru je nezkoušejte na ruku, ale přímo na tvář. A určitě se běžte podívat na denní světlo. 

Oční stíny po čtyřicítce kupujte jen v béžových a hnědých odstínech, šetřete třpytkami a perletí, obojí přidává na letech. Tvrdé černé tužky na oči a černé řasenky vyhoďte a pořiďte si jemnější tmavě hnědou. 

Barvy tvářenek a rtěnek si vybírejte v teplejších odstínech - dokonale rozjasní broskvové, meruňkové a jahodově růžové odstíny. Používejte je však pouze v malém množství. 

Jak na to

Líčení má splňovat dva základní úkoly: zdůraznit to, co je na nás nejkrásnější, a zároveň opticky potlačit nedokonalosti. Nejlepší výsledek je pak ten, že vypadáte dobře, ale nikdo nepozná, jak dlouho jste ráno stála před zrcadlem. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tip na parádní cyklovýlet. Vyšlápněte si ke známé dominantě na jižním okraji Prahy

Dům a zahrada

Pěstujte si na zahradě krásnou chrpu polní. Pomáhá omezit otoky, čistí krev a má protizánětlivé...

Bydlení

Zvyšte si opticky strop. Triky, které pomohou

Zavřít reklamu