Omlazující líčení

 Krása 
01. dubna 2017 19:31 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
S věkem měňte texturu líčidel.  Shutterstock
Tady platí nepřímá úměra: čím více roků, tím méně barev. Ale kvalitních.

Po čtyřicítce už potřebujete opravdu velmi speciální a pozorné pomocníky. Kosmetický kufřík plný levných šminek vyměňte za kvalitu. 

Chytré barvy

S věkem ztrácejí na jasu vlasy, mění se odstín kůže i barva rtů. O to pečlivěji musíte vybírat odstíny make-upu i líčidel. Barvy používejte v co nejpřirozenějším odstínu a s rozjasňujícím efektem. Při výběru je nezkoušejte na ruku, ale přímo na tvář. A určitě se běžte podívat na denní světlo. 

Oční stíny po čtyřicítce kupujte jen v béžových a hnědých odstínech, šetřete třpytkami a perletí, obojí přidává na letech. Tvrdé černé tužky na oči a černé řasenky vyhoďte a pořiďte si jemnější tmavě hnědou. 

Barvy tvářenek a rtěnek si vybírejte v teplejších odstínech - dokonale rozjasní broskvové, meruňkové a jahodově růžové odstíny. Používejte je však pouze v malém množství. 

Jak na to

Líčení má splňovat dva základní úkoly: zdůraznit to, co je na nás nejkrásnější, a zároveň opticky potlačit nedokonalosti. Nejlepší výsledek je pak ten, že vypadáte dobře, ale nikdo nepozná, jak dlouho jste ráno stála před zrcadlem. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu