Jak dlouho trvá, než jsou viditelné účinky jednotlivých složek kosmetických přípravků

 Krása 
15. března 2021 10:29 / Mirka Malá
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Každá složka potřebuje svůj čas Depositphotos
Známe to všechny. Stále zkoušíme nové a nové produkty péče o pleť a doufáme, že nás zbaví vrásek, vypnou pleť a přibrzdí stárnutí. Žádný zázrak se ale nekoná hned. Takže, jak dlouho trvá, než ingredience včetně kyseliny glykolové, niacinamidu a kyseliny salicylové zafungují a uvidíme jasné výsledky?

Pro stanovení vaší ideální péče o pleť je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Nejlepším začátkem je určení typu pleti. Podle toho si můžete vybrat nejlepší produkty péče o pleť podle svých potřeb a vytvořit efektivní ranní a večerní rutinu. Ale pak se možná budete divit, že se nic neděje. A proto je dobré vědět, jak dlouho trvá, než jednotlivé přísady zafungují.

"Je důležité vědět, jak dlouho trvá, než vaše péče o pleť bude fungovat, abyste tuto péči nevzdaly dříve, než vůbec může začít správně působit," uvádí dermatoložka Kemi Fabusiwa. "Časté změny krémů a sér a přecházení z jedné přísady na druhou vám nepřinese požadované výsledky a může dokonce vést k podráždění pleti."

Proto je trpělivost velmi důležitá a výsledky se zcela určitě dostaví. Dermatoložka Kemi proto dala dohromady informace o nejoblíbenějších složkách v péči o pleť, jako je kyselina hyaluronová, kyselina glykolová, kyselina salicylová, niacinamid, retinoly a vitamin C.

Kolik času jednotlivé složky potřebují

Kyselina hyaluronová je velmi rychlá. Působit začíná už po dvou hodinách a viditelné výsledky se obvykle dostaví do devíti týdnů.

Kyselina glykolová je naopak velmi pomalá. Než začne na pleť pozitivně působit, trvá to asi měsíc, a viditelné výsledky se dostavují zhruba po půl roce.

Kyselina salicylová začíná působit po dvou týdnech a výrazný vliv na kvalitu pleti má obvykle do čtyř týdnů.

Nianicnamid, tedy další v poslední době velmi používaná složka v kosmetických produktech, má pozitivní vliv na pleť asi po dvou týdnech a viditelné výsledky se dostaví do dvanácti týdnů.

Retinoly překvapivě rovněž patří k těm nejpomalejším. Vliv na pleť mají obvykle do čtyř týdnů a viditelné výsledky se dostavují do půl roku.

A nesmíme zapomenout ani na vitamin C, ten začne působit pozitivně za šest týdnů s viditelnými výsledky do tří měsíců.

Nespěchejte a buďte trpělivé

Všechny tyto složky, bez kterých se dnes žádná péče o pleť vůbec neobejde, jsou velmi účinné, jen každá potřebuje svůj čas.

"Lidé se často vzdají péče o pleť příliš brzy, anebo jsou frustrovaní, když nevidí výsledky ihned. Klíčem je být důsledná a všemu dát potřebný čas," říká Fabusiwa.

Vyberte si tedy podle typu pleti svoji péči a dopřejte produktům dostatek času, aby mohly začít fungovat. Zároveň se soustřeďte také na to, abyste je používaly správně a ve správný čas. Pak vás zcela jistě nezklamou. Dále čtěte: Haritaki je anti-stárnoucí ajurvédská bylina, která je úžasným pomocníkem v péči o pleť.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu