Bambusové ponožky umí odpudit zápach a ocení je i diabetici

 Ostatní 
16. února 2018 15:07 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
U bambusových ponožek není nouze o různé vzory  Internet
Nejsou ponožky jako ponožky. Pokud smýšlíte ekologicky, jste diabetik, alergik a nebo vás trápí zápach nohou, zkuste vyzkoušet ponožky z bambusového vlákna. Podle odborníků se díky nim vyvarujete řady kožních a infekčních onemocnění.

Ponožky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů a každý má jiné přednosti. Velkým hitem se v poslední době staly ponožky s bambusovým vláknem. Z bambusu si dnes lze pořídit i další oblečení a doplňky, v našem článku zde jsme například psali o bambusových vložkách do bot. Je obvykle vyrobeno buď ze 100% bambusového vlákna nebo směsi bambusu a bavlněné příze. Bambusové příze může být také ve směsi s jinými textilními vlákny, jako jsou konopí či spandex.

Nenechejte se napálit

Tak jako u jiných produktů i v případě bambusových ponožek je třeba velmi pozorně číst etiketu. Důležité je totiž znát složení bambusového vlákna.

Na etiketě může být 100% bambus, ale to vůbec neznamená, že by ponožka obsahovala jen bambusové vlákno. Prodejce nemusí hned lhát, ale 100% bambus může jen znamenat, že je použité 100% přírodní vlákno, ale v ponožce či jiné textilii může toto vlákno být zastoupeno třeba jen 70 % a zbytek tvoří elastan nebo jiná vlákna, která ovšem mohou kvalitu ponožek zhoršovat.

Ponožka v kombinaci bambus + siltex je ideální, protože bambus je antibakteriální a siltex je elastan, který obsahuje ionty stříbra, což antibakteriální a protizápachové účinky ještě více posílí.

Výhody bambusového vlákna

Bambusové vlákno je velmi pružné a odolné. Ve srovnávacích studiích s bavlnou a polyesterem se prokázalo, že má vyšší pevnost, zajišťuje lepší odvod vlhkosti a má i lepší absorpci vlhkosti. Bambusové vlákno je také ekologičtější než bavlna a polyester.

Bambusové vlákno je na kůži příjemné, jde o materiál, který dýchá, odpuzuje pachy a má antibakteriální vlastnosti.

Jedna z největších výhod bambusových ponožek je to, že jsou bezpečnou alternativou pro lidi s cukrovkou. Bambusová vlákna mají termoregulační vlastnost, v létě pomáhají udržet chodidlo chladné, v zimě zase chodidlo udržuje v teplé. Navíc mají bambusová vlákna přírodní UV ochranu, a proto diabetikům odpadnou problémy se spáleninami kůže.

Bambusové ponožky jsou také antialergenní, takže je mohou bez obav nosit i lidé, kteří trpí dermatitidou, kožními alergiemi nebo kožní citlivostí.

Funkční vlastnosti bambusu

Bambusové vlákno má výrazné, přirozené antibakteriální, bakteriostatické a deodorizační vlastnosti. Potlačením růstu bakterií a jiných mikrobů zabraňují vzniku plísňových onemocnění nohou a nehtů, a to i na dlouhou dobu.

Schopnost bambusového vlákna absorbovat vlhkost často předčí i moderní drahé syntetické materiály, tzv. duté vlákno. Tato schopnost s sebou nese i perfektní termoregulační vlastnosti. Udržuje nohy v suchu a teple i v těch nejnáročnějších sportovních podmínkách. Bambusové vlákno dokáže oproti bavlně absorbovat až 4krát více vlhkosti.

Konec puchýřů

Díky unikátní vlastnosti bambusového vlákna se budete cítit, jako byste nosili hedvábí. Nošením bambusových ponožek se vyvarujete problému s nateklými a objemnými chodidly, čímž snížíte riziko tření, a tím pádem zabráníte tvorbě puchýřů a jiných komplikací.

Houževnatost bambusových vláken vydrží dennodenní nošení i praní v pračce. Údržba bambusových ponožek není nijak složitá -  lze je prát a sušit při nízkých teplotách. A co se týká ceny, není třeba se nijak obávat - jsou totiž ještě levnější než klasické bavlněné ponožky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Zázračné armádní stroje jako V-22 Osprey nejsou až takovým zázrakem. Tesla patentoval letadlo s...

Zavřít reklamu