Podbradek nesluší nikomu. Naštěstí se ho můžete zbavit i bez pomoci chirurga

 Krása 
12. března 2018 10:46 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Podbradek na kráse nikomu nepřidá Shutterstock
Povislá a tukem obalená brada nikomu na kráse nepřidá. Podbradky se trápí hlavně ženy, ale i mnoho mužů přemýšlí, jak se dvojité brady zbavit. Možností je hned několik a záleží na tom, kterou upřednostníte.

Nevzhledného podbradku se můžete zbavit sami a zadarmo pomocí speciálních cviků, nebo se můžete svěřit do rukou chirurgů. V tomto případě už ale za zákrok budete muset zaplatit. Pokud vás trápí povislá kůže na pažích, břichu nebo stehnech, i v tomto případě existuje řešení. O tom, jak s povadlou kůží zatočit, jsme psali zde.

Obličejová gymnastika

Nejlevnější způsob, jak se povislého krku a podbradku zbavit, je obličejová gymnastika. Neprávem je tato metoda často opomíjena, přitom pravidelným cvičením docílíte skvělých výsledků. Mnohé nehezké rysy jsou totiž způsobené právě nedůsledným protahováním obličejových svalů. Na povislou kůži brady a povadlé kontury jsou tyto cviky přímo perfektní.

1. Posaďte se, zlehka zakloňte hlavu a trochu ji vysuňte směrem vzhůru, až ucítíte na krku mírné pnutí napjatých svalů.

2. Široce se usmějte, koutky ať vám směřují jak nejvýše je to možné a spojte toto cvičení se zatažením krčních svalů.

3. Opřete se lokty o stůl, hlavu si dejte do dlaní, jemně našpulte rty a poté pokračujte v našpulování, dokud neucítíte napětí v horní oblasti krku.

4. Vysuňte spodní čelist, jak nejvíce to jde, a poté ji vraťte na původní místo. Několikrát cvik opakujte.

5. Opřete si lokty o stůl, dejte si pěst pod podbradek a současně tlačte pěstí proti podbradku a podbradkem proti pěsti. Svaly se posílí.

Tyto cviky procvičujte kdykoliv budete mít volnou chvilku, výsledky v podobě zpevněné povislé kůže se brzy dostaví.

Masáž brady

Pro vyhlazení a zpevnění kontur můžete také provádět každé ráno a večer jednoduchou masáž.

1. Natřete podbradek mastným krémem, aby vám po něm ruce lépe klouzaly. Poté masírujte současně oběma palci od brady směrem k uším.

2. Poté začněte celou oblast hladit ve stejném směru, tedy od brady k uším, hřbety rukou.

Pokud se budete o tyto partie každý den takto starat, po čase ucítíte rozdíl. Rozproudí se lymfatické uzliny a pokožka se začne vypínat.

Tip: Na problematický podbradek zabírá i spaní bez polštáře. Sice trochu nepohodlné, ale přirozeně a ve spánku si vypnete kontury.

Zpevňující gely a krémy

Na zpevnění a vypnutí podbradku existují také speciální krémy. Pokud zvolíte tuto cestu, musíte ale počítat s tím, že už vás to bude něco stát. Navíc na každého působí tyto gely a krémy jinak, takže možná budete muset vyzkoušet více typů, než objevíte ten pravý. A to se vám může prodražit.

Nejlevnější přípravky na zpevnění podbradku lze pořídit už třeba za asi 200 korun, běžně ale za krémy a gely utratíte i více než tisícikorunu. Dvojité brady se navíc nezbavíte, spíše jen trochu zpevníte kontury.

Strojky na zpevnění podbradku

Méně peněz než za krémy utratíte za strojky na zpevnění podbradku. Fungují na principu posílení a zátěže vašich krčních svalů a vše je spojené s příjemnou masáží.

Strojky splní to, co slibují. Krk a podbradek budou skutečně vyhlazenější a pevnější, ale nemají větší efekt než vlastní obličejová gymnastika. Takže pokud se vám nechce cvičit, je strojek řešením.

Plastická chirurgie

Jestliže vám není líto peněz a chcete se podbradku zbavit, můžete se svěřit i do rukou plastického chirurga. Nemusí jít hned o liposukci podbradku, existují i levnější metody.

Vyzkoušet můžete například léčbu pomoc radiofrekvenčních vln či injekční lipolýzu. Ta dobře funguje na odvádění tuku z malých míst. Jehličkou se vpustí látka rozpouštějící tuk, který je následně z těla přirozenou cestou odveden. Metoda je mírně bolestivá, asi jako očkování. Má ale velmi dobré výsledky. Na odsátí tuku z podbradku je lepší než radiofrekvence, ale horší než liposukce.

Liposukce podbradku se pak provádí v celkové anestezii nebo lokálním umrtvení, ale v obou případech je naprosto bezbolestná. Výsledek je vidět ihned.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...