Super triky s citronem. Použijte ho úplně jinak

 Ostatní 
15. března 2018 16:15 / Monika Thomsonová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Inspirujte se našimi tipy, jak využít v domácnosti citron Shutterstock
Nenapadá vás nic jiného, než si vymačkat citron do čaje? Pokud vám doma zůstaly citrony a vy nevíte co s nimi, inspirujte se našimi nápady. Budete překvapení, jak široké využití tento citrus má.

Věděli jste, že citron je dobrý například do koupele? Jeho vysoký obsah vitamínu C může pomoci při pigmentaci, suché kůži či tvorbě hlubokých vrásek. O tom, jak se účinně zbavit pigmentových skvrn, jsme psali více zde. Citron působí proti růstu některých bakterií, čímž se stává silným antibakteriálním činidlem a přírodní konzervační látkou. Stručně řečeno, naše citrónové triky vám jednoznačně zlepší život.

Vraťte vlasům správný blond odstín

Ztratila po čase vaše barva lesk a správný odstín? Pro návrat svého oblíbeného blond odstínu vytlačte šťávu ze dvou-tří citrónů a naneste si ji rovnoměrně až po konečky vlasů. Odborníci doporučují i ​​pobyt na slunci u moře, ale v našich končinách si budeme muset vystačit s citronovou šťávou.

Pryč s odumřelou kůží

Nemusíte si kupovat drahé peelingy. Odumřelé kůže a černých teček se lze lehce zbavit i pomocí citronu. Smíchejte bílý jogurt, med, několik čajových lžiček citronové šťávy a sůl, aby se vytvořila maska. Ta pak spolehlivě odstraní odumřelé částečky kůže a černé tečky. Masku nechte několik minut působit, jemně si jí promasírujte pokožku a následně ji smyjte. Více o odstranění černých teček jsme psali v jiném našem článku.

Zatočte s bakteriemi v toaletě

Tento trik je možná pro někoho už starým známým, ale i tak si ho zopakujeme. Rozmíchejte šťávu z poloviny citronu se solí a vyčistěte touto směsí okraje a vnitřek mísy. Směs pomůže rozpustit a zneškodnit i odolnější bakterie.

Aby nám jablka rychle nezhnědla

Abyste předešli zhnědnutí ovoce, například jablek, hrušek či brambor, vymačkejte citrónovou šťávu do vody a ovoce či zeleninu do směsi namočte. Rovněž můžete přidat citrónovou šťávu do pesta a bylinných zálivek, aby si zachovaly svou zářivou barvu

Dodejte svým polévkám šmrnc

Přidejte šťávu z poloviny citronu do některé z vašich oblíbených polévek či těstovin. Kromě toho, že dodá barvu, získá jídlo i výjimečnou chuť a obohatí se o vitamíny. V tomto případě však postupujte opatrně. Každý citron má totiž jinou úroveň kyselosti.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte