Padají vám vlasy? Máme řešení, které vás nebude stát ani korunu

Po létě mohou být vlasy nemocné, pečujte o ně
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
13. září 2018 10:54 / Shutterstock
  44   2
Právě teď je pro naše vlasy doslova nejhorší období. Po létě jsou vysušené, oslabené a začínají vypadávat. Aby však šlo pouze o sezonní problém, je nutné o svou hřívu začít okamžitě pečovat.

Sezonní vypadávání vlasů je vcelku běžnou záležitostí. Vlasy padají rovnoměrně z celé hlavy a obtíže by neměly přetrvávat déle jak šest týdnů. Toto padání vlasů by ani nijak nemělo ohrožovat hustotu našich vlasů. V každém případě je nutné o ně teď nadmíru pečovat.

Nutná daň z krásy

V létě jsme si užívaly sluníčka, často i moře. Což je pro vlasy jedna z naprosto nejhorších kombinací. Ani mráz jim nemůže uškodit tolik jako kombinace horkých paprsků a slané vody. Když k tomu pak přičteme fénování, žehlení, ondulování, barvení, stahování vlasů do culíku, rychlé pročesávání kartáčem či nepravidelné zastřihování konečků, problém je na světě. Máte-li ještě další obtíže – o kterých třeba ani nevíte – pak vám zbudou jen oči pro pláč. Pořádně vlasům dává zabrat zvýšená činnost hormonů, nedostatek hořčíku, zinku a křemíku či stresové situace. Nemůžeme se pak divit, že jsou vlasy oslabené.

Nejhorší období

Pro vlasy je nejnáročnější raný podzim – zejména pak září a říjen. V tomto čase jsme nejčastěji ohroženi nadměrným vypadáváním vlasů, ztenčením, třepením i nehezkým vzhledem bez lesku. Toto všechno by pro nás měla být vodítka, že je něco v nepořádku. Sice na tom mohou mít vliv dědičnost, nemoci, hormonální změny a další vlivy, ale vždy bychom se měly nad obtížemi zamyslet. O to víc, pokud jsou jen sezonního rázu.

Pozor na kosmetiku

Na vlasy bychom neměly používat běžně dostupnou kosmetiku z drogerie. Jen zřídka kdy zde lze sehnat opravdu kvalitní produkty. Ty hledejte spíše u dobrých kadeřníků, kteří vám i poradí s přípravky přímo pro vaše vlasy. Vyzkoušet můžete i alternativu. Třeba si vyrobit vlastní šampon z mydlice lékařské. Je to bylina, ze které se používá kořen. Stačí jej očistit, nasekat nebo umlet a povařit. Přecedíme a můžeme používat pro mytí i oplachy hlavy. Mydlice vlasy nejen skvěle umyje, ale také působí jako prevence proti mnohým obtížím.

Správná péče

Jste-li zvyklí používat fén, zkuste na něj na nějaký čas zapomenout. Zbytečně vlasy vysušuje. A pokud už musíme fénovat, pak výhradně chladnějším vzduchem. Při fénování se pak pokusíme napřímit vlasy u kořínků. Fénujeme proti směru růstu vlasů, případně po tvaru účesu. Vlasy netupírujeme, nepoužíváme nekvalitní zatěžující vlasové masky a pokusíme se vynechat tužidla a laky. Chcete-li vašim vlasům dopřát něco extra, servírujete jim pravidelně rozmarýnový olej. Ten eliminuje vypadávání a podpoří růst.

Správný jídelníček

Nezapomínejme ani na to, co přijímáme do svého těla ústy. Strava totiž bezprostředně ovlivňuje zdraví našich vlasů. Jídelníček by měl obsahovat ryby, rýži, luštěniny, zeleninu a ovoce. Vhodná jsou i semínka: lněná, sezamová, dýňová či slunečnicová a také vlašské ořechy, protože obsahují různé minerální látky a nenasycené mastné kyseliny. Eliminujeme kouření, kofein a šumivé nápoje – to vše vlasům neprospívá.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě

Dům a zahrada

Hledáte pohovku i postel v jednom? Řiďte se těmito radami

Bydlení

Nedostatek přirozeného světla má vliv na zdraví. Citlivé jsou na to hlavně děti

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu