Jak se zbavit mastných vlasů? Začněte jednou základní věcí

 Krása 
12. září 2018 09:09 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Hřebeny je nutné pravidelně čistit Shutterstock
Mastí se vám pořád vlasy? Na vině jsou možná špinavé hřebeny a kartáče. Ty byste měli čistit alespoň jednou za dva týdny. Není to tak složité, jak se může zdát. Pomocí pár triků dostanete pryč i tu nejzažranější špínu. A bez větší námahy.

Hřebeny lidé používají i několikrát denně, což se na nich hned projeví. Usazují se v nich nečistoty, které na vlasech ulpěly, nebo které jste si sami na vlasy nanesli – jako třeba lak na vlasy, tužidlo a další, prach, kožní maz a buňky, samotné vlasy, vlákna z oděvů a podobně.

A můžete se spolehnout, že čím hustší hřeben nebo kartáč máte, tím více nečistot na sobě při česání zachytí. Míru znečištění ovlivňuje i to, zda máte hřebeny někde volně položeny, nebo je schováváte do obalu či skříňky. Ať tak či tak, minimálně jednou za dva týdny je nutné tyto kadeřnické pomůcky důkladně vyčistit. Poradíme vám, jak na to.

Odstraňte chomáče vlasů

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob čištění hřebenů a kartáčů, jedno mají všechny postupy stejné - nejprve musíte odstranit nahromaděné chomáče vlasů.

Staré vlasy můžete z hřebenů odstranit pomocí prstů, ale někdy jsou tak zašmodrchané, že vám to nepůjde. Pak je dobré si vzít na pomoc hustý hřebínek nebo kartáč a vlasy vyčesat. Staré vlasy vyčesávejte vždy v jednom směru. Někomu se k odstranění vlasů osvědčila i párátka nebo hřeben na tupírování se špičkou, pomocí které lze rovněž docela dobře vlasy vytahat.

Pryč s mastnotou

Nejvíce na hřebenech drží mastnota. Odstranit ji lze hned několika způsoby. Nechte například hřebeny odmočit v teplé mýdlové vodě, a to klidně i přes noc. Někomu se osvědčilo dát do teplé vody místo mýdla trochu dětského šamponu, někdo přidává do vody univerzální mycí prostředek.

Jde to ale i bez chemie. S mastnotou si poradí i například soda rozpuštěná v teplé vodě. Sodu lze nahradit také octem. V obou případech je dobré nechat hřebeny v lázni alespoň 10 až 20 minut. Soda je všeobecně hodně dobrý pomocník. Dokáže například skvěle změkčit zatvrdlé paty, jak jsme psali zde.

Když se podaří mastnotu z hřebenů uvolnit, zbytky už snadno odstraníte pomocí rukou nebo kartáčku na ruce, hodí se ale i starý a nepoužívaný kartáček na zuby.

Nakonec hřebeny osušte měkkým hadříkem nebo ručníkem a nechte uschnout na vzduchu či slunci. Z kartáčů s gumovým polštářkem, ze kterého vystupují bodliny a štětiny, nezapomeňte vymačkat zachycenou vodu, ať proces vysychání uspíšíte.

Jde to i jinak

Do čištění hřebenů a kartáčů můžete zapojit i moderní technologii. Pokud si ale nejste jisti, že tyto metody vaše hřebeny vydrží, raději se spolehněte na postupy popsané výše.

Hřebeny z pevných plastů lze dát do myčky. Nejdřív ale odstraňte všechny vlasy, aby nedošlo k ucpání vypouštěcího filtru. Myčka hřebeny obvykle i vysuší.

Vyperte kartáč v pračce. Stačí ho vložit do sáčku na praní jemného prádla a nastavit nízkou teplotu, ideálně 30 stupňů Celsia. Pokud je to možné, vypněte odstřeďování.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Uplynulo 40 let od smrti Louise de Funèse. Právě on inspiroval režisérku k natočení slavné komedie Tři...

Styl

Coreorgasmus je cvičení s orgasmem, kterého jsou nyní sociální sítě doslova plné

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte