Ideální osvěžení v horkých letních dnech? Vyzkoušejte naše tři recepty na výrobu domácího ledového čaje.

 Recepty 
13. července 2014 04:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Tři receptury, které osvěží každé léto Foto: AHMAD TEA London
Na léto jsou osvěžující nápoje jako dělané a není nad to si takovou pochoutku připravit v pohodlí svého domova. Věděli jste například, že první ledové čaje spatřily světlo světa teprve před sto padesáti lety? A není divu, že se jejich sláva rychle rozšířila. Proto neváhejte vyzkoušet naši letní kuchyňskou inspiraci.

Zdravý a osvěžující nápoj vykouzlíte během pár minut a ještě se můžete blýsknout ve společnosti svých přátel ať už třeba na teplých večerních grilovačkách nebo na sluníčku u bazénu. Výsledek záleží jen na vás, ale s těmito třemi recepty určitě nezklamete:

SUMMER GARDEN ICE TEA
Co nabízí letní zahrádka? S tímto čajem ochutnáte vše co nabízí. Jako základ použijte šípkový nebo ibiškový čaj nejlépe v kombinaci s třešní. Přidejte jablečný džus, lístky čerstvé máty, plátek jablka a podávejte samozřejmě na kostkách ledu.

ROSEMARY ICE TEA
Ledový čaj s vůní rozmarýnu nebo chcete-li „mořské růže” – typicky středomořské bylinky. Na přípravu potřebujete klasický černý čaj. Chuť doplníte snítkou rozmarýnu a sladkotrpkou chutí brusinkové marmelády. Společně vytvoří nezaměnitelnou kombinaci chuti a dokonalého relaxu.

CLASSIC ICE TEA
Vyložená klasika na závěr. Pro milovníky známé chutě, ale báječného osvěžení je tohle přesně to pravé. Na základ vám totiž stačí znovu černý čaj, který jednoduše dochutíte buďto medem nebo třtinovým cukrem, záleží jen na vás, jak moc sladký ho chcete. Aby si čaj zachoval tu pravou svěžest, vymačkejte do džbánku ještě jednu limetku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...