Chcete vypadat skvěle, ale nebaví vás běhat pořád ke kadeřníkovi? Nechte si udělat techniku balayage

Tato technika barvení dodá vlasům objem i proměnlivou barvu
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Móda 
20. října 2018 14:30 / Shutterstock
  103   3
Chcete být IN, ale nebaví vás co šest týdnů navštěvovat kadeřníka? Zajděte si do salonu na balayage. Je to způsob, jak zesvětlit vlasy, nezničit je a vypadat přitom přirozeně.

Vlasy, které vypadají neskutečně přirozeně, mají objem a některé pramínky vypadají, jako by pluly ve vlasech. Přesně to dokáže technika balayage, která se na výsluní drží už několik let. Jak tato technika vypadá, kde se vzala a co dokáže?

Francouzský šarm

Kde jinde by se tato technika mohla zrodit než ve Francii. Sloveso balayaer znamená zametat a odkazuje na pohyb, který kadeřník vykonává štětečkem s barvou na jednotlivých pramenech tak, aby vytvořil proužky bez ostrých hranic, které prolínají záplavou vlasů. Podstatou balayage je zesvětlit proužky nebo partie vlasů tak, aby výsledek působil přirozeně, ale navíc i nadýchaně a opticky zvětšil objem vlasů.

Není to melír

Balayage a melír mají společné jenom to, že se na obě techniky používají produkty k tónování vlasů. Ale zatímco melír se tvoří pomocí alobalových plátů, ve kterých barva působí na přesně oddělené prameny vlasů, balayage funguje jinak. Kadeřník má v ruce štětec namočený v barvě a v závislosti na střihu účesu či vlnění vlasů pak „kreslí“ jednotlivé proužky. Ty pak mohou mít po své délce odlišnou šířku i intenzitu nánosu barvy. Výsledkem jsou pak skutečně pruhy, které „plují“ ve vlasech.  

Na krátké i dlouhé

Co například zlaté blond pramínky v čokoládově hnědých vlasech? Nebo podmanivé bordeaux akcenty v inkoustově černých vlasech? Balayage metoda umožňuje jakoukoliv barevnou kombinaci. A stejně tak se hodí prakticky pro kterýkoliv účes. Mohou ji mít nositelky zubatého pixie střihu i mikáda nebo vlnitých vlasů. Nicméně, nejvýraznějších efektů se dosahuje u XL účesů, protože čím delší hříva, tím kreativněji se mohou pramínky umístit. A navíc, pohyb v dlouhých rozpuštěných vlasech udělá vzájemnou hru barev ještě živější.

Z tmavé na blond

Balayage je vhodnou volbou pro ty, co chtějí učinit pozvolný přechod na zcela jinou barvu vlasů. Nebo naopak chtějí nechat barvu odrůst a potřebují těmito proužky narušit linii odrostu a vytvořit efekt „doztracena“. Metoda dokáže přirozeně zesvětlit i velmi tmavé vlasy tak, že budete působit jako blondýna, ovšem nenásilně. Je dobrou volbou pro „lenochy“ a ty, kteří nechtějí neustále dobarvovat odrosty. Samozřejmě, že je potřeba se o barvené vlasy dobře starat. O nejčastějších chybách v péči o vlasy jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu

Bydlení

Jak se postarat o rostliny na zahradě předtím, než vyrazíte na dovolenou

Zavřít reklamu