Budete rodit a máte strach? Už jste slyšeli o hypnoporodu?

 Děti 
16. října 2018 15:48 / Šárka Sokolská
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Porod je pro každou maminku nejtěžší část těhotenství Internet
Když se vysloví slovo porod, některým nastávajícím maminkám se dost možná ze strachu rozbuší srdce a myšlenky zaplní obavy. Pro některé ženy je prostě tato událost spojena se strachem a panikou. Ale už jste slyšeli o hypnoporodu?

Porod by měl být pro každou matku momentem, kdy na svět přivede své vytoužené dítě. Ale také je to situace, v níž žádná žena nemá své tělo pod kontrolou. Tělo prostě reaguje tak nějak samo a je jenom na ženě, zda se mu poddá. S hypnoporodem je to však jinak.

Hypnóza léčí

Hypnóza se používá nejen k ozdravení psychiky v rámci léčby u psychologa a psychiatra, ale také jako podpora v dalších oborech zdravotnictví. Díky ní lze zvládnout mnohdy bolest lépe než za pomocí léků. Díky hypnóze se z mysli uvolní nemilé pocity úzkosti, strachu a diskomfortu.

Bezbolestný porod 

Hypnoporod se provádí v autohypnóze. Jde vlastně o to, že se maminka při porodu uvede do hypnózy a díky tomu z mysli i těla vytěsní bolest, která porodní stav provází. Je to celkově více pozitivně laděný prožitek zrodu nového života. Navíc je dokázáno, že díky hypnoporodu se rapidně snižuje riziko vzniku poporodní deprese. Ty mají několik stupňů. Jak s nimi bojovat, se dočtete v našem dalším článku.

Další výhody hypnoporodu

  • porod může proběhnout hladce, rychle a pohodlně
  • maminka se často úplně obejde bez analgetik
  • okamžité navázání silného mateřského pouta s miminkem
  • mnohem menší fyzické vyčerpání než u klasického porodu
  • mnohem rychlejší rekonvalescence
  • miminko se vyvíjí jako celkově klidnější dítko a je vnímavější

Důležitý je nácvik

Samozřejmě tento psychický stav je potřeba si předem nacvičit ve speciálních kurzech. V nich se maminky učí, jak fyzického uvolnění a relaxace dosáhnout. K tomu je důležitý trénink, a proto se maminka na porod připravuje i sama doma s použitím vizualizací. Když si osvojí schopnost obejít hypnózou vědomou mysl, může své podvědomí doslova naprogramovat, aby věřilo, že porod je pohodlný, lehký a radostný.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu