Porod nemusí být vždy bolestivý. Některé ženy při něm dosahují dokonce i orgasmu

Sexuální prožitek a porod mohou jít ruku v ruce
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Děti 
16. května 2018 10:15 / Shutterstock
  0   0
O porodu často slýcháme jako o nepříjemné záležitosti, které je potřeba se již dopředu obávat. Ženy jsou dopředu vyloženě strašeny, že je porod zdlouhavý, bolestivý a že skutečně není na co se těšit. Ovšem i sexuální prožitky se často odehrávají na hranici slasti a bolesti, a proto i porod a rozkoš, extáze či dokonce orgasmus nemusí stát na opačném konci spektra.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Vždyť sex je přeci spojen s partnerským vztahem, nikoliv s city k potomstvu. Ovšem orgasmus prožitý při porodu nemá s touhou po vlastním dítěti nic společného a není vyvolán myšlenkou na dítě, nýbrž hormonální změnou a stahy pánevního dna, které přicházejí při porodu ve vlnách.

Při bezpečně prožívaném porodu nic nebrání tomu, aby žena prožila orgasmus i při porodu, aniž by jej jakkoliv úmyslně vyvolávala. Zajímá vás toto téma víc? Čtěte dál. Pokud máte z porodu strach, přečtěte si náš článek o metodě známé jako hypnoporod.

Intimita při porodu je nutná

Stejně jako při sexuálním prožitku nedosáhnete vyvrcholení v případě, že vás někdo náhle či dlouhodobě vyrušuje, tak stejně tak se vám to nemůže podařit ani u porodu. Prostředí totiž hraje v tomto prožitku velmi důležitou roli. Málokdy se totiž dokáže žena absolutně uvolnit a dát průchod svým pocitům, když je neustále rušena a necítí se v bezpečí. Naopak v bezpečném prostředí, kde je pouze partner či blízcí lidé, panuje klid a pološero, dokáže dát volný průchod tomu, co jí naznačuje její tělo.

I porod samotný se částečně podobá sexuálnímu styku. Děložní svaly se stahují, srdce buší jako o závod, žena zrychleně dýchá a občas i samovolně vykřikne. Hlavička dítěte navíc neustále víc a víc tlačí na vaginální stěny a kořen klitorisu, což u některých citlivých žen může způsobovat do jisté míry i vzrušující stav, který pomáhá tlumit bolest.

Hormony lásky a orgasmus

Pokud žena prožívá přirozený porod bez vnějších medicínských zásahů, znecitlivujících léků a jiných medikamentů, aktivují se v jejím těle stejné hormony jako při sexu – oxytocin, adrenalin a noradrenalin. Díky těmto hormonům dochází při porodu k otevírání porodních cest a přinášejí také stavy změny vědomí, které ženy pociťují právě i s blížícím se orgasmem.

Libé pocity lze i vyvolat

Zkušenosti některých žen ovšem dokazují, že do pocitu euforie se lze při porodu dostat i vědomě. Zpočátku je nutné přenést se přes skutečnost, že přivádíte na svět nového člověka a vnímat jen sama sebe a starat se hlavně o své vlastní pocity. Jemné dráždění klitorisu může ve chvílích bolesti opravdu pomoci prožívat porod klidněji a uvolněněji. Tento fakt byl potvrzen i vědci z americké univerzity v New Jersey. Doslova bylo zjištěno, že když se ženy sexuálně uspokojují, nejsou tolik citlivé na bolest.

Porod je součástí ženské sexuality

V naší kultuře je tato myšlenka vnímána jako tabu, nicméně porod je skutečně důležitou součástí ženské sexuality. Spíš než neustálé omílání toho, jak je porod bolestivý, náročný a rizikový, by se měly ženy na svůj porod těšit a nebránit se mu. Porodní bolest sama o sobě totiž není škodlivá a nejedná se o bolest v pravém slova smyslu. Pokud rodička spolupracuje, místo toho, aby s bolestí bojovala, a pokud porod probíhá v příjemném prostředí, nebrání nic tomu, aby se bolest změnila v rozkoš, extázi nebo dokonce v orgasmický prožitek.

📷
2
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí problém

Dům a zahrada

V mikrovlnce nemusíte jenom ohřívat oběd. Dokáže třeba obnovit vůni koření nebo oloupat česnek

Bydlení

Vertikutátor ocení každý majitel zahrady. Jen je důležité vědět, jaký typ se vám hodí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu