Stačí dodržovat pár pravidel a chřipka ani nechlazení nemají šanci

Ležet v posteli s chřipkou nechce nikdo z nás
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
14. října 2018 08:38 / Internet
  5   1
Také kolem vás všichni kýchají, smrkají a pokašlávají? Ustát podzimní tažení bacilů je těžké. Ale přesto stačí dodržet pár rad a bacily vás budou míjet na sto honů.

Imunitu je důležité posilovat ještě před obdobím chřipek a nachlazení. Mezi nejdůležitější posilovače patří vitaminy. Nejpotřebnější je vitamin C, ale je lepší dopovat ho v přirozené formě, tedy ve formě ovoce a zeleniny. Množství potřebné pro imunitu získáte asi tak ze tři čtvrtě kila ovoce a zeleniny. A kromě „céčka“ zkuste ještě tyto tipy.

Zlaté otužování 

Vzpomeňte si na léto a na to, jak jste si vychutnávali chladnou vodu v bazénu nebo ve sprše. A pokračuje v tom i nadále. Právě otužování pomáhá tělu lépe zvládat výkyvy počasí a žádné studené teploty vaši imunitu nerozhází. Neznamená to však, že byste tělu měli dopřávat šok z ledové vody. Bohatě postačí i vlažná. A stejně tak byste měli tělo trénovat po celý den. Naučte se spát v chladnějším prostředí a doma zbytečně nepřetápějte.

Zahřejte se polévkou

Vyhýbejte se na podzim těžkým jídlům. Zbytečně tím jenom zatížíte váš organismus. Zkuste odolat husím hodům, vepřu knedlu zelu a dejte si na zahřátí hustou polévku. A pokud jste prochladli, vsaďte na čaje. Kvalitní čaj je nejen dobrým pomocníkem, když už vás nějaký ten bacil upoutá na lůžko, ale je vhodný i jako prevence. Po ránu si dopřejte zelený čaj, který má preventivní účinky i proti rakovině a večer si uvařte bylinný čaj, třeba z meduňky nebo heřmánku. Z něj si můžete připravit třeba sirup. Více o tom, jak na to, jsme psali zde.

Když je psychika v pohodě

Ve zdravém těle, zdravý duch. A platí to i obráceně. Kdo není v duševní pohodě, na toho si brzy troufne chřipka. Nejvíce nemocí stejně přichází kvůli tomu, že se stresujete. Zkuste si spoustu věcí nebrat osobně a věci řešte jen do doby, dokud s nimi lze něco udělat. A nezapomeňte také na další důležitou věc.

Myslete na relax

Tou je odpočinek a relax. Uvědomte si, že vysilující vedra představují téměř stejnou zátěž jako kruté mrazy. Tentokrát volte ne moc namáhavou činnost, například prodloužený víkend a zajeďte si na wellness pobyt, kde se nechejte jenom hýčkat.

📷
3
fotografie
Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Dům a zahrada

Pěstujte oblíbené hortenzie. Hodí se na zahradu i do květináče

Bydlení

Skalka není jen hromada kamení. Jak ji na zahradě vytvořit?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu