Stačí dodržovat pár pravidel a chřipka ani nechlazení nemají šanci

Ležet v posteli s chřipkou nechce nikdo z nás
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
14. října 2018 08:38 / Internet
  5   1
Také kolem vás všichni kýchají, smrkají a pokašlávají? Ustát podzimní tažení bacilů je těžké. Ale přesto stačí dodržet pár rad a bacily vás budou míjet na sto honů.

Imunitu je důležité posilovat ještě před obdobím chřipek a nachlazení. Mezi nejdůležitější posilovače patří vitaminy. Nejpotřebnější je vitamin C, ale je lepší dopovat ho v přirozené formě, tedy ve formě ovoce a zeleniny. Množství potřebné pro imunitu získáte asi tak ze tři čtvrtě kila ovoce a zeleniny. A kromě „céčka“ zkuste ještě tyto tipy.

Zlaté otužování 

Vzpomeňte si na léto a na to, jak jste si vychutnávali chladnou vodu v bazénu nebo ve sprše. A pokračuje v tom i nadále. Právě otužování pomáhá tělu lépe zvládat výkyvy počasí a žádné studené teploty vaši imunitu nerozhází. Neznamená to však, že byste tělu měli dopřávat šok z ledové vody. Bohatě postačí i vlažná. A stejně tak byste měli tělo trénovat po celý den. Naučte se spát v chladnějším prostředí a doma zbytečně nepřetápějte.

Zahřejte se polévkou

Vyhýbejte se na podzim těžkým jídlům. Zbytečně tím jenom zatížíte váš organismus. Zkuste odolat husím hodům, vepřu knedlu zelu a dejte si na zahřátí hustou polévku. A pokud jste prochladli, vsaďte na čaje. Kvalitní čaj je nejen dobrým pomocníkem, když už vás nějaký ten bacil upoutá na lůžko, ale je vhodný i jako prevence. Po ránu si dopřejte zelený čaj, který má preventivní účinky i proti rakovině a večer si uvařte bylinný čaj, třeba z meduňky nebo heřmánku. Z něj si můžete připravit třeba sirup. Více o tom, jak na to, jsme psali zde.

Když je psychika v pohodě

Ve zdravém těle, zdravý duch. A platí to i obráceně. Kdo není v duševní pohodě, na toho si brzy troufne chřipka. Nejvíce nemocí stejně přichází kvůli tomu, že se stresujete. Zkuste si spoustu věcí nebrat osobně a věci řešte jen do doby, dokud s nimi lze něco udělat. A nezapomeňte také na další důležitou věc.

Myslete na relax

Tou je odpočinek a relax. Uvědomte si, že vysilující vedra představují téměř stejnou zátěž jako kruté mrazy. Tentokrát volte ne moc namáhavou činnost, například prodloužený víkend a zajeďte si na wellness pobyt, kde se nechejte jenom hýčkat.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu