Koupili jste boty, co vás tlačí? Pár triků pomůže, aby se v nich dalo chodit

Malé boty dokážou pořádně potrápit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
19. června 2019 07:53 / Shutterstock
  35   4
Byly drahé a jsou poslední výstřelek módy. Jenomže nebyly ve vaší velikosti, a tak jste doufali, že se vám roztáhnou. To se ovšem nestalo a vy teď máte otlačené prsty a na chodidlech plno puchýřů. Co se s tím dá dělat?

Malé boty dokážou pořádně potrápit, když je v nich každý krok doslova nesnesitelný. Existuje však pár rad, jak lze docílit toho, aby se vaše krásné nové boty roztáhly a vy jste přece jen z nich měli velkou radost.

Tlusté ponožky a fén

Oblečte si tlusté ponožky na nohy. V ponožkách obujte boty které chcete roztáhnout a nahřívejte fénem 20 minut. Bude vám sice chvíli horko, ale výsledek za to bude stát a vy nebudete muset snášet bolet při každém kroku.

Pomůže i vlhký papír

Vlhký papír skrčte a natlačte jej do bot, které chcete povolit. Papír v nich nechejte do doby, než vám vyschnou. V tomto případě se osvědčil novinový papír.

Zmrzlé sáčky s vodou

Postačí vám dva uzavíratelné sáčky. Naplňte je vodou, dejte je do bot, co vás tak tlačí, a boty se sáčky dejte do mrazáku. Až voda zmrzne, vytáhněte boty a po 20 minutách sáčky se zmrzlou vodou odstraňte. Uvidíte, jaké zázraky váš mrazák s malými botami dokázal!

Ricinový olej pomůže

Natřete ricinovým olejem vaše kožené boty, které vás tlačí, a nechte působit. Olej pak dobře rozetřete, aby se na botách neudělaly mapy.

Malý trik se svíčkou

Další trik, jak lze roztáhnout malé boty, je i ve svíčkách a hlavně parafínu, který obsahují. Pomocí svíček vnitřek boty navoskujte. Navoskované boty nechte přes noc na balkoně. Pak je důkladně omyjte. (Dále čtěte: Puchýře dokáží hodně znepříjemnit život. Je lepší je propíchnout nebo ne?).

Jana Jančová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Dům a zahrada

Co se vám pes snaží dát najevo, když na vás upřeně zírá

Bydlení

Kdo ještě nestihl prořezat rybíz či angrešt, má nejvyšší čas. Keře se vám odvděčí kvalitnějšími...

Zavřít reklamu