Proti roztřepeným konečkům pomáhá jejich pálení. Metoda se jmenuje velaterapie

 Krása 
03. ledna 2020 07:20 / Blanka Štiková
  0
📷
9 fotografií v galerii
Brazilky prý velaterapii vyhledávají často Depositphotos
Mnoho žen řeší vzhled svých vlasů, každá žena by chtěla mít krásnou dlouhou hřívu. Jedním z častých problémů jsou roztřepené konečky. Co když existuje metoda, která na to zabírá?

Možná vám to zní zvláštně, ale na roztřepené konečky má údajně pomáhat jejich pálení. Zní to sice jaksi šíleně, ale tuto metodu prý používá řada známých modelek.

Vlasy jsou v Brazílii základ

Podle magazínu Fashionista začínají být brazilské vlasové procedury populární a v posledních letech se dostávají nejen do Severní Ameriky, ale i dál do světa. V Brazílii se utrácí mnoho peněz za udržování vlasů, Brazilky totiž většinou upřednostňují dlouhé a zdravé vlasy. Dosažení tohoto vzhledu však není vůbec snadné a ani levné. V Brazílii prý ženy utratí neuvěřitelných 10 % ze svých platů pouze za péči o vlasy, podle Euromonitor International například v roce 2013 utratily brazilské ženy za péči o vlasy téměř 9 miliard dolarů. Průměrná brazilská žena chodí do salonu jednou až dvakrát měsíčně, aby se o své vlasy dostatečně postarala.

Co Brazilky dělají jinak?

Brazilky prý velaterapii vyhledávají často a právě díky tomu prý mají tak krásné vlasy. Tato brazilská vlasová terapie je ale údajně stará již několik set let a byla používána leckde ve světě. Metoda má sice své zastánce, ale pořád existuje také řada odpůrců. Mohli jste o ní slyšet například na internetu, kde o ní promluvily dokonce i některé z modelek Victoria´s Secret. Napsal o tom například magazín Fashionista, Vogue Brasil či Elle. Avšak ne každý praktice věří a ne každý by ji sám vyzkoušel. Jak to je tedy vlastně s velaterapií a proč o ní vůbec uvažovat?

Co je velaterapie?

Velaterapie je metoda opalování roztřepených konečků vlasového vlákna. A jak samotná procedura probíhá? Při velaterapii se zakroutí pramínek vlasů do spirály a rychle se protáhne nad plamenem zapálené svíčky, oheň tak spálí jen vyčuhující roztřepené konečky. Proceduru by však měl vždy provádět jen zkušený kadeřník, nikoliv laik. Samotná procedura trvá mezi 2 - 3 hodinami, dopřát si ji mohou ženy se všemi typy vlasů a obecně se na ni doporučuje chodit 1x za 3 měsíce. A proč se vlastně tato procedura dělá? Vlas se totiž teplem otevře, a tak pak lépe přijímá výživu z masek, proto bývá součástí procedury také intenzivní vlasový zábal, který dodá vlasům živiny.

Rada přímo od modelky

Například známá brazilská modelka Barbara Fialho, která patří mezi andílky Victoria’s Secret, v rozhovoru pro magazín Fashionista odhalila způsob pečování o své krásné a zdravě vypadající vlasy. Mnohé jistě překvapí, že modelka holduje právě velaterapii. A proč je podle ní tato metoda účinná? Vlas se prý díky proceduře dokonale zataví a už se dále netřepí. Podle Barbary Fialho vlasům velice škodí hlavně chemické procesy, žehlení či natáčení vlasů, podle ní je proti tomu vhodná právě velaterapie, kterou nabízí například v jejím rodném městě Sao Paulu a ona ji tam pravidelně podstupuje. Údajně je velaterapie populární u bohatých žen i modelů a prý ji využívají také další její kolegyně, jako například Alessandra Ambrosi či Isabeli Fontana.

Nemůže škodit?

Bojíte se, jak budou vlasy vypadat po proceduře? Nemusíte mít obavy, nezískáte kratší vlasy a pokud se dotknete ošetřeného místa, jsou prý vlasy dokonce mnohem hladší a zdravější. A nepoškodí vlasy při proceduře horko? Jaký je rozdíl mezi ohněm a žehličkou či kulmou? Je dobré si uvědomit, že při velaterapii jsou vlasy vystaveny ohni jen zlomek sekundy, na rozdíl od žehlení či kulmování. A nemůže oheň při proceduře zlikvidovat i zdravé vlasy? To se stát samozřejmě může, ale jen v malé míře.

Pak je také důležité připomenout, že po proceduře je nutné umytí vlasů kvůli zápachu a zároveň kvůli zbavení se spálených kousků a poté je vhodný ještě hloubkový zábal. Na druhou stranu vše má své výhody a nevýhody, zvážení je na každém člověku. Dále čtěte: Účinný recept pro blondýnky, jak bojovat proti žlutým odleskům ve vlasech.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej