Jak zpomalit či úplně zastavit šedivění vlasů

Šedé vlasy lidem sluší, ale vypadají s nimi starší
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
31. prosince 2019 11:18 / Depositphotos
  28   7
Přicházíte do věku, kdy vám pomalu začínají šedivět vlasy? Většina lidí bere šedé vlasy jako známku stárnutí. Z toho důvodu je chce málokdo mít. Dobrá zpráva je, že někteří z vás budou moct šedivění vlasů zastavit, nebo alespoň zpomalit. Zjistěte, jak na to.

Vytváření pigmentových buněk ovlivňuje hned několik faktorů. U šedivění vlasů hraje poměrně velkou roli genetika. Pokud vaši rodiče zešedivěli už ve třiceti, patrně se tomu nevyhnete ani vy. Můžete se však pokusit alespoň o zpomalení šedivění, protože ho dokáže ovlivnit i zdravý životní styl či stres.

Zařaďte do svého jídelníčku proteiny

Dostatek proteinů v těle způsobí, že budete mít silné a zdravé vlasy, které budou šedivět pomalu. Skládají se z aminokyselin. Ty obsahují vápník, zinek, železo a vitaminy B6, B12 a D. Proteiny najdete převážně v rybách a vejcích. Můžete si pořídit i potravinové doplňky, ve kterých proteiny najdete.

Udělejte si čaj z vzácné byliny

Rdesno mnohokvěté je bylinka s téměř zázračnými účinky. Používá se v čínské medicíně. Obsahuje minerály a polyfenoly, které vlasy omlazují a regenerují. Rdesno mnohokvěté působí jako silný antioxidant, který chrání vlasy před zešednutím. Můžete si pořídit buď samotnou bylinu a dělat si z ní pravidelně čaj, nebo ji najít v některých přípravcích na vlasy.

Bojujte s lupy

Odborníci se shodují na tom, že nadměrná tvorba lupů způsobuje rychlé šedivění vlasů. Z toho důvodu se jich snažte zbavit. Navíc lupy ve vlasech nevypadají dobře a mohou se díky tomu i rychleji mastit. Na lupy zabírá smíchaná citronová šťáva se solí. Tou si můžete pravidelně oplachovat hlavu a budete mít mnohem méně lupů.

Smíchejte heřmánek a vinný ocet

Směs heřmánku a vinného octa působí na vlasy blahodárně. Regeneruje je a zastavuje šedivění. Nemusí vám to stoprocentně fungovat, na každého tento roztok může působit totiž trochu jinak. Za zkoušku však patrně nic nedáte.

Vylouhujte si heřmánek v horké vodě a poté do něj přidejte dvě polévkové lžíce vinného octa. Směs zamíchejte a naneste si ji na vlasy. Počkejte zhruba patnáct minut a následně si je opláchněte. Dále čtěte: V zimě vám hrozí větší riziko výskytu vrásek. Co s tím?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Dům a zahrada

Jak poznat kvalitní dřevěnou podlahu od té nekvalitní. Hodně vám napoví třeba suky

Bydlení

Práce z domova vede ke špatným návykům. Jak správně sedět u práce na počítači a nezničit si záda

Zavřít reklamu