Zajímavosti a perličky, které se pojí k pohádce Mrazík

 Retro 
29. prosince 2019 16:06 / Eva Vogelová
  1
📷
5 fotografií v galerii
Mrazík se točil v roce 1964 Pinterest
Mrazík sice pochází ze Sovětského svazu, nehrají v ní čeští herci, ale u nás se stal kultovní pohádkou. Během vánočních svátků na českých obrazovkách nemůže chybět. Mrazík natočil režisér Alexandr Rou v roce 1964. Přečtěte si o pohádce zajímavosti, které možná nevíte.

Mrazík u nás i na Slovensku doslova zlidověl. Mají ho rádi děti i dospělí. Některé slavné hlášky z filmu si pamatují lidé dodnes. Zjistěte, jaké zajímavosti se děly během natáčení.

Během natáčení nebyl v okolí Moskvy sníh

Když se začal natáčet Mrazík, v okolí Moskvy nebyl žádný sníh. Celý natáčecí štáb se kvůli tomu vydal na poloostrov Kola. Herci tam trpěli velkou zimou, často se brodili ve sněhu a potkávali je sněhové závěje. Byli z toho neustále nemocní.

Představitelka Nastěnky dostala spoustu nabídek k sňatku

Poté, co se odehrála premiéra pohádky Mrazík, najednou začala dostávat představitelka křehké Nastěnky tisíce dopisů. V nich ji muži žádali o ruku. Režisér herečce přikázal, aby na všechny něco odepsala. Z časových důvodů to však nebylo možné, proto si psala pouze s vězni. Bála se, že by ji po propuštění z vězení mohli ublížit.

Představitelka Marfuši litovala, že v Mrazíkovi hrála

Herečka Inna Čuriková byla ve skutečnosti pohledná žena. Na roli Marfušky se přihlásila sama, ale netušila, že z ní maskéři udělají tak ošklivou osobu. Když se poprvé viděla namaskovaná v zrcadle, rozbrečela se.

Herečka litovala, že se o roli Marfuše ucházela. Pohádku viděla jen jednou v životě, protože z ní měla komplexy. Stala se kvůli své roli na nějakou chvíli terčem posměchů. V každém případě Marfušku zahrála dobře.

Štáb během natáčení přehnaně šetřil penězi

Štáb během natáčení pohádky šetřil peníze všude, kde mohl. Představitelka Marfušky v jedné scéně nejedla jablko, ale cibuli, protože byla levnější. Během scény, kdy se Ivánek s Nastěnkou berou, stojí u stolu s dobrotami.

Štáb se bál, že herci budou z talířů ujídat a oni budou muset neustále doplňovat nové jídlo. Kvůli tomu veškeré pokrmy potřeli petrolejem, aby je nikdo nejedl. Komedie Bohouš baví diváky už padesát let. Proč ji Menšík se Sovákem zatracovali?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela Kirstie Alley, hvězda filmu Kdopak to mluví. Její filmový kolega John Travolta vyjádřil velký...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte