Účinný recept pro blondýnky, jak bojovat proti žlutým odleskům ve vlasech

 Krása 
28. září 2019 13:25 / Blanka Štiková
  1
📷
8 fotografií v galerii
Spolehlivě pomohou silver nebo také fialové šampony Pixabay
Blondýnky se často potýkají s problémem nažloutlých vlasů, přitom by jistě měly raději chladnější odstín než ten žlutavý. Nezoufejte, naštěstí existuje snadný způsob, jak nad žlutými odlesky vyzrát.

Pro udržení vaší krásné blond barvy spolehlivě pomohou silver nebo také fialové šampony, musí se s nimi ale opatrně a nejsou určeny pro každého.

Proč vlasy žloutnou?

Vlasy postupným vymýváním barvy a působením externích vlivů ztrácejí původní barvu a lesk. V létě bývá žloutnutí vlasů nejhorší. K získání nežádoucího teplého odstínu vlasů přispívá sluneční záření, vzduch, chlorovaná voda, déšť, smog či tvrdá voda. Proto barva nikdy nevydrží napořád a je důležité se o ni starat. Právě v tomto boji pomohou silver šampony.

Co je silver/ fialový šampon a jak funguje?

Silver šampony obsahující tmavě fialový pigment zničí žluté odstíny ve vašich vlasech tím, že tyto teplé tóny zneutralizují. Jeho pravidelným užíváním budete mít krásné chladné odstíny, ale dávejte si pozor na to, že šampon není určen pro denní používání.

Pro koho je šampon určen?

Fialový šampon lze používat na barvené, ale i na přirozené vlasy. Šampony s fialovými pigmenty jsou vhodné pouze pro zesvětlené vlasy na blond, melír, ombre nebo baleáž atd. Stříbrné barvy se ale také bez fialových šamponů neobejdou. A co přírodní světlé vlasy? Silver šampony přírodní vlasy nezesvětlí, ale dodají jim studenější nádech. Na nebarvené světlé vlasy podle stylistů fungují také různé přímé pigmentové barvy jako jsou například pigmentované spreje či masky apod.

Jak šampon správně používat?

Je dobré pamatovat na to, že silver šampon nenahrazuje klasický šampon a není určen pro každodenní mytí. A jak ho použít? Před aplikací opláchněte vlasy teplou vodou a ideálně si nejprve umyjte vlasy svým obvyklým šamponem, který vaše vlasy vyčistí od nečistot. A až poté naneste silver šampon, který nenechte působit ve vlasech déle než 5 minut.

Doba působení se u různých značek liší a ovlivňuje ji i hloubka zežloutnutí vašich vlasů, ale také typ a kvalita vlasů. U poničených vlasů dobu působení tedy raději zkraťte. Poté šampon důkladně opláchněte, dokud z vlasů nepoteče úplně čistá voda. Nevýhodou silver šamponů je, že většina z nich vlasy vysušuje, po jeho použití je tedy vždy ještě vhodné sáhnout po vlasovém kondicionéru či masce, jenž vaše vlasy vyživí, radí stylisté.

Na co si dát pozor?

Důležité je uvědomit si, že fialové šampony nejsou klasickým šamponem. Silver šampony totiž jen vlasy zbavují žlutých tónů a na rozdíl od obyčejného šamponu vlasy nevyčistí a nehydratují je. Proto tento speciální šampon nepoužívejte příliš často, postačí jednou týdně. A pokud máte oslabené či křehké vlasy, tak vám může hrozit fialový nádech či odbarvení vlasů na fialovo, ale nebojte, fialová se z vlasů snadno vymyje. Fialové barvě prý lze dle stylistů předcházet smícháním silver šamponu s obyčejným šamponem, anebo také kratším působením.

Jaké silver produkty můžete koupit

Můžete vybírat z většího množství „fialové“ kosmetiky, na trhu je více značek. Existují nejen šampony, ale také fialová doplňující péče pro udržení chladného odstínu jako například masky, kondicionéry či bezoplachová péče na vlasy. Seženete i šampony bez silikonů a pokud máte například zničené vlasy, tak vybírejte raději regenerační silver šampon. Můžete ale také vyzkoušet třeba barvicí pěnu, tónovací pěnu či pigmentovaný sprej. Dále čtěte: Každé léto dá vlasům zabrat. Najeďte na vlnu hydratace a vraťte jim ztracený lesk.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod