Moringový olej chrání proti vybledlé barvě vlasů a roztřepeným konečkům

 Krása 
04. prosince 2020 12:36 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Moringový olej je doslova hitem současné péče o vlasy Depositphotos
Není pochyb o tom, že oleje jsou důležitým pilířem každé rutiny pro vlasy nebo pokožku. Pravděpodobně jste už slyšeli všechno o marockém, arganovém a možná i pracaxi oleji, ale moringový olej je náhlým obrovským hitem v péči o vlasy.

Tento víceúčelový olej lze použít i na péči o pleť, ale hitem se stal v péči o vlasy. Moringový olej se získává ze semen Moringa Oleifera, stromu původem z himálajských hor, ale pěstuje se také v Indii, na Haiti a v částech Afriky. Všechny části stromu včetně semen, kořenů, květů a kůry jsou jedlé a mohou se pochlubit nutričními a léčivými výhodami.

Co je to moringový olej

Jednou z nejzajímavějších věcí na moringovém oleji je to, že pochází z rostliny odolné vůči suchu. "Semena stromu moringy mají vysoký obsah oleje, jsou velmi bohatá na živiny a jsou plná antioxidantů," říká dermatoložka Lucy Chen. "Vzhledem k téměř nekonečnému seznamu výhod pro vlasy, pokožku a tělo je moringový olej oblíbenou přísadou v kosmetice a dermatologii."

Z hlediska textury závisí hustota oleje na tom, zda jsou s ním smíchány plnicí oleje. "Čistý moringový olej by měl mít střední konzistenci olivového oleje," říká Chen. "Je hustý, bohatý a má velmi jemnou arašídovou, zemitou vůni.“

Výhody moringového oleje pro vlasy

Ze strukturálního hlediska má moringový olej vysoký obsah kyseliny olejové, kyseliny palmitolejové, kyseliny linolové, vitaminů a antioxidantů. "Moringový olej funguje dobře, když je vmasírován do pokožky hlavy,“ říká Chen. Má protizánětlivé vlastnosti a dobře zvlhčuje. "Obsahuje také zinek, který pomáhá s produkcí keratinu, a to může pomoci posílit vlasy. Na pramenech vlasů působí jako ochranný a zvlhčovací prostředek."

Moringový olej zvyšuje lesk, chrání vlasy před poškozením sluncem a vyčerpáním barev a vlasy jsou rovněž silnější. "Je to také přírodní kondicionér díky jedné z nejvyšších přirozeně se vyskytujících hladin kyseliny behenové, která je běžnou složkou kondicionérů,“ dodává Chen.

Pro jaký typ vlasů se moringový olej hodí

Zatímco z tohoto luxusního oleje může těžit jakýkoli typ vlasů, je doslova živou vodou pro suché, křehké a barvené vlasy. "Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které zadržují vlhkost a také podporují růst vlasů. Může být použit pro masáž pokožky hlavy v boji proti lupům nebo suché, šupinaté pokožce hlavy. Semena stromu moringy jsou také plná aminokyselin, které mohou pomoci opravit rozštěpené konce,“ dodává Chen. Dále čtěte: Jaká péče o pleť je pro vás nejlepší v závislosti na vašem věku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Záhadný error na ISS. Helmy astronautů se plní vodou

Zavřít reklamu