Výběr správné podprsenky je klíč ke krásným ňadrům. Docílíte pěkného tvaru a vyhnete se nehezkým zářezům

 Móda 
03. dubna 2022 15:08 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Správná podprsenka neutlačuje, neškrtí ani není volná Depositphotos
Výběr podprsenky je opravdu velmi důležitý. Tohle prádlo totiž dokáže s ňadry zázraky. Se stávající podprsenkou toho už asi mnoho nenaděláte, ale poradíme vám, jak si vybrat takovou, která vám sedne, aniž by se na vašem těle objevovaly nevzhledné zářezy a záhyby, aby vám byla vaše podprsenka pohodlná a zkrátka abyste si ani neuvědomovala, že nějakou podprsenku máte.

Zarývá se vám podprsenka do kůže? Snažíte se udržet na místě těžká ňadra? Nebo vám naopak podprsenka nad prsy odstává a budí to dojem, že ji máte po starší sestře? To jsou jen některé z nejčastějších problémů s podprsenkou, které se dají vyřešit velmi snadno. 

Nejenže je nošení nesprávné podprsenky nevzhledné, ale špatně vybraná podprsenka může dokonce uškodit vašemu zdraví. Pokud si žena vybere nesedící podprsenku, jejíž kostice končí v prsní tkáni, může docházet k otlakům, které někdy vedou nejen k bolesti, ale i k zarudnutí a někdy i k zánětu prsní tkáně. Extrémně těsný obvod nebo velmi utažená ramínka mohou utlačovat průtok lymfy.

Správná podprsenka neutlačuje, neškrtí, není volná

Správná podprsenka prsa neutlačuje, neškrtí, ale zároveň není ani nikde volná. Váhu ňader nedrží ramínka, ale zadní a boční partie, tedy obvod podprsenky, přičemž zadní díl je rovnoběžný se zemí, nikoliv vyboulený a pozvednutý vzhůru tíhou ňader. Ramínka musejí zůstat pevně na ramenou a kostice kopírují prsa až k podpaží, aniž by odstávaly. Košíčky navíc musí pojmout celá prsa a nesmí jim dovolit vypadávat ven. Vše mimo tato pravidla je špatně, i kdyby v jediném bodě. Pojďme se proto podívat na nejčastější chyby ve výběru a jak jim příště předejít.

Faldíky v podpaží

Pokud vám ňadra doslova vytékají z boků podprsenky, působí to neesteticky, ale nošení takové podprsenky není ani dvakrát příjemné. Na vině je pravděpodobně příliš tenký pás podprsenky, který je navíc zbytečně těsný, a menší košíčky, než jsou potřeba. Dochází pak ke stlačování prsní tkáně, která nemá jinou možnost, než utéct bokem ven. Vyřešit tento problém mohou o číslo větší košíčky a podprsenka s vyššími kosticemi.

Prsa do stran

Některé ženy mají ňadra, která přirozeně rostou do stran. Taková prsa mají tendenci vytvářet mezi sebou širokou mezeru i v podprsence a zvětšují šířku trupu. K prsům tohoto typu se nejlépe hodí podprsenka balkonového typu, která ňadra stáhne dohromady směrem do středu hrudníku. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Prsa budou působit plněji a opticky dojde k zúžení hrudníku.

Zářezy na zádech

Pás podprsenky je hlavní nosnou konstrukcí celé podprsenky. Jeho špatná šíře nebo nevhodná velikost vůči obvodu hrudníku může zkazit celý dojem, i když máte na sobě tu nejdražší podprsenku. Správně změřený obvod je polovina úspěchu a šířka pásu druhá. Menší ňadra si vystačí s tenkým pásem, velká plná a těžká ňadra musejí nést silný pás, který má minimálně tři řady zapínání.

Přepůlená prsa

Špatně zvolená podprsenka se také může zarývat do ňader v jejich polovině, což může budit dojem, že máte čtyři prsa. Taková podprsenka tlačí a každý si všimne, že vám nesedí. Tento problém je nejčastější u žen, které nemají pevná ňadra a snaží se všechnu tkáň urovnat do podprsenky, která se jim líbí. Jenže jim nesedí. V takovém případě mohou pomoci košíčky trojúhelníkového tvaru, které napodobují přirozený tvar prsou a nedovolí jim uniknout vrchem.

Těžká velká prsa

Ženy, které na svém hrudníku musejí nosit velkou zátěž, by si měly dát na výběru podprsenky o to víc záležet. Špatně zvolená podprsenka je okamžitě vidět, ale hlavně má za následek celoživotní problémy se zády. Podprsenky s plnými tvarovanými košíčky jsou pro těžší prsa nejlepší, jelikož jejich konstrukce poskytuje větší krytí a udrží maximální možnou váhu. Prsa rovněž získají kulatější vzhled a v kombinaci s širokými ramínky a obvodovým pásem pozvednou prsa výš, což pomůže i robustnějším ženám vytvořit pas, a opticky je tak zeštíhlit. Dále čtěte: Důvody pro nošení či nenošení podprsenky a jaký to má vliv na pevnost prsou.

Zdroj: firstforwomen.com, bustle.com, spravnapodprsenka.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Olga Lounová se raduje z narození dcery. Z placenty si dokonce nechala zhotovit několik produktů

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Fotbalový šampionát začíná. Hrát se bude na stadionu z kontejnerů, který bude poté rozebrán a použit...