Ultramoderní bunda z 3D tiskárny: Za designem unisex stylovky stojí uznávaný módní guru a francouzská automobilka

 Móda 
22. dubna 2023 08:58 / Ema Maxová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Bunda sluší jak ženám, tak mužům Peugeot
Kdo by neměl rád jemné pohlazení hedvábí? A komu by se nelíbil chladivý smyslný dotek saténu? Někdo se preferuje zachumlat do hřejivé vlny a jinému zase vyhovuje jednoduchost a starostlivá péče bavlny. Vyznavači luxusu milují hladkost pravé kůže a huňatost kožešin. Zkrátka přírodní hebké materiály nic nenahradí. Koho by napadlo pořídit si kousek oděvu vytištěný na 3D tiskárně?

Tvrdé a pevné hrany na komfort moc lákat nemohou. Přesto si ultramoderní bunda vyrobená pomocí 3D tisku získala obrovský ohlas. Všichni ji chtějí. Za jejím naprosto neodolatelným designem totiž stojí světově uznávaný módní guru Emeric Tchatchoua a slavná francouzská automobilka Peugeot.
Módní návrhář Emeric Tchatchoua je sice rodilý Pařížan, ale má kamerunské kořeny. Dnes žije v kanadském Montrealu. Proslul svou neuvěřitelnou kreativitou a originalitou. Má cit pro neotřelé grafické potisky a velkorysé krejčovské kreace. Jeho tvorba se dá označit vším kromě obyčejnosti. Kombinuje streetweare s japonskou popkulturou, přičemž do toho vkládá nekompromisní precizní krejčovinu. Nepotrpí si na klasiku, ale s přehledem vytvoří model, který si bez obav koupí třeba ředitel banky. V roce 2014 založil Emeric Tchatchoua módní značku 3.Paradis, která se okamžitě stala módní ikonou. 
Není divu, že právě tento nesmírně nadaný návrhář padl do oka francouzské automobilce Peugeot.

Vzniklo tak partnerství, které přineslo ovoce v podobě neuvěřitelné unisex bundy Peugeot-Tchatchoua. Ta byla před několika dny představena na pařížské premiéře koncepčního vozu Peugeot Inception. Proč právě tam? Je to z toho důvodu, že právě tímto modelem se Emeric Tchatchoua nechal inspirovat, když vytvářel svůj unikátní módní výtvor. Vznikla bunda, která využívá optickou iluzi díky motivu vytvořeného 3D tiskem měnícím barvu v závislosti na úhlu pohledu. Z hlediska světa módy se jedná o vysoce pokrokový technologický počin. Bunda odkazuje na design interiéru vozu Peugeot Inception Concept a využívá stejnou 3D technologii u materiálu, který se nachází i na podlaze vozu. Materiál vyrobený 3D tiskem je revoluční, efektivní a recyklovatelný, vyrobený ve spolupráci se společností Stratasys.

Tento exkluzivní módní výtvor je výsledkem setkání dvou kreativních, vizionářských značek, které sdílejí společné hodnoty. Spolupráci mezi oběma značkami si pochvaluje zejména generální ředitelka značky Peugeot, Linda JACKSON: „Jsem potěšena, že Peugeot zahajuje sérii kreativní spolupráce s Emericem Tchatchouou, který se založením značky 3.PARADIS před 10 lety etabloval jako jeden z nejslibnějších mladých talentů ve světě módy. Jeho přístup k inovacím, který do centra tvorby staví emoce a lidský prvek, dokonale souzní s hodnotami značky Peugeot.“

Zdroj: Peugeot

Témata: auto, moto, móda, design, styl
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum