Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

 Krása 
26. ledna 2022 08:55 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Speciální masáž dřevěnými válečky pochází z Kolumbie Depositphotos
Ráda byste se zbavila vrásek nebo celulitidy, ale nechce se vám podstupovat složité bolestivé procedury? Zkuste speciální masáže dřevěnými válečky.

Pokud jste se ještě nesetkali s názvem wood therapy nebo maderoterapie, je to škoda. Nejde o žádnou novinku. Terapie dřevem se praktikuje po staletí v orientálních zemích, kde terapeuti používali dřevo převážně pro léčebné účely. V 90. letech metodu posunul terapeut v Kolumbii, který propracoval dřevěné masážní nástroje a přizpůsobil jejich estetickým účelům. Dnes dřevěné masážní nástroje využívají kosmetické salony nejenom k masáži, pleti, ale také celého těla.

Jak to funguje

Technika maderoterapie zahrnuje řadu pohybů, které se opakují, a to za použití různě anatomicky tvarovaných válečků. Díky tomu dochází k masáži a prokrvení problémových partií. Opět se taknastartuje látková výměna těla, které začne vyplavovat škodliviny pryč.

Co je lymfa

Lymfa je čirá tekutina, která proudí mezi mízními cévami a odvádí odpad z buněk a krve. Jedná se o největší čisticí systém hned po štítné žláze. Proudění lymfatického systému je klíčové pro pravidelnou očistu těla. Pokud je lymfa ucpaná, pak nefunguje tak, jak má, a kvůli tomu dochází k hromadění toxinů a škodlivých látek v těle. V důsledku toho bývá člověk často unaven, má slabou imunitu, ale také na těle vzniká nevzhledná celulitida, zastavuje se hubnutí a další. Proto je potřeba lymfatický systém pravidelně pročišťovat, a to i formou masáží.

Změny v obličeji

Pokud používáte maderoterapii na obličej, můžete už po prvních kůrách vidět první výsledky. Dochází ke konturování obličeje, odstranění dvojité brady, pokožka se celá zpevní a sjednotí se její barevný tón. Mizí strhaný a unavený výraz, zmírní se otoky kolem očí. Celkově tak dochází k přirozenému liftingu obličeje, redukci vrásek. Díky masáži a stimulaci jednotlivých bodů je opět pleť "nakopnuta" k produkci kolagenu a elastinu. Navíc si užijete úžasnou a příjemnou masáž.

Pryč s celulitidou

Masáží celého těla docílíte nejenom uvolnění svalů, ale získáte další benefity. Vaše pokožka se krásně vypne a jakoby omládne. Tím, že si vyčistíte lymfatický systém, nastartujete také hubnutí. A asi největší výsledky zaznamenáte, pokud máte tzv. pomerančovou kůži. Ta začne postupně mizet, zpevní se stehna i hýždě. Důležité je také dodržovat zdravou stravu a zařadit i posilování problematických partií. Seznam nejúčinnějších cviků najdete zde.

Další benefity

  • odstranění otoků noh a pocit těžkých nohou
  • eliminace křečových žil
  • zrychlení metabolismu
  • snížení křečí, zánětů svalů
  • redukce a zpevnění těla, ztráta cm

Viditelné výsledky

A teď to nejlepší na závěr. Maderoterapie nemá žádné vedlejší účinky. Je tedy vhodná téměř pro všechny. Jde o stoprocentně přírodní metodu, která se provádí za sucha, pouze pomocí speciálních dřevěných pomůcek. První výsledky jsou viditelné již po pěti dnech.

Kdy nejít na maderoterapii

  • v těhotenství a při kojení
  • máte-li: kožní onemocnění, křečové žíly, nezahojené jizvy
  • při trombóze a onemocnění srdce

Zdroj: maderoterapija.rs, healthline.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...