Nevyhazujte papírové krabice! Neuvěříte, co všechno z nich můžete vyrobit dětem

 Děti 
07. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
12 fotografií v galerii
Papírové hračky jsou jednoduché na výrobu a děti je milují. Pinterest
Karton je ideální materiál, ze kterého snadno vyrobíte dětem hračky, které nebudou stát víc, než trochu vašeho času. Děti je budou milovat a vy budete mít dobrý pocit, že jste jim je vyrobili vlastníma rukama. Tak schválně, na kterou si troufnete?

Domek

Děti milují, když mají své útočiště. Místo, kam mohou zalézt, fantazírovat a být ve vlastním světě. K tomu, abyste dětem vytvořili dokonalý domeček, vám bude stačit jedna krabice například od pračky, myčky nebo trouby. Můžete použít i jinou krabici, ale tyto mají ideální velikost.

Nebudete věřit, jak je to snadné! Vyberte stranu, na které bude střecha. Krabici nahoře a dole rozlepte a rozevřete, na protilehlé strany narýsujte dva trojúhelníky, odřízněte odpad a slepte. Z odřezků vytvoříte vršek střechy, ve které zůstala po slepení díra. Pak už jen vyřízněte otvory pro okna a dveře a nejzákladnější tvar domečku je hotov. Postup naleznete ve fotogalerii na konci článku.

Chcete-li mít domeček dokonalý, na střechu i stěny nalepte dekorační samolepící tapetu, dovnitř dejte na zem měkký kobereček, pár polštářků a na vnitřní stranu střechy světelný řetěz na baterie. Večer, až se zhasne a domeček bude uvnitř svítit teplým žlutým světlem, si budete přát být také dítětem.

Domácí spotřebiče

Stejně jednoduše vytvoříte i pračku, sušičku, troubu nebo mikrovlnku. K tomu vám už budou stačit menší krabice, třeba právě od mikrovlnky, mixéru, fritézy, nebo menšího nábytku. Tak třeba u pračky stačí, když v prostředku krabice vystřihnete kruh. Ten ale neodstřihujte úplně, nechte ho na kousku držet u zbytku krabice, aby šla pračka otevírat a zavírat. Zbytek pračky uděláte fixem. To samé u trouby, jen nevyříznete kruh, ale čtverec.

Vyrobit televizi už je trochu pracnější. Sice stačí vystřihnout zaoblený čtverec nebo obdélník (dle tvaru krabice) na přední straně krabice, ovšem pak následuje mravenčí práce. Z vystřiženého kusu kartonu vypracujte knoflíky a vnitřní okraj obrazovky, abyste dodali televizi 3D efekt. Ale stejně tak můžete všechno jen nakreslit fixem a ušetřit si práci.

Naučte děti vázat tkaničky

Vystřihněte z jakékoliv krabice tvar boty a fixem, pastelkami nebo vodovými barvami nakreslete botu shora. Vystřihněte dírky na tkaničky, provlečte provázek, nebo přímo tkaničku, a můžete začít dětem vysvětlovat, jak se tkaničky navlékají, ale hlavně jak je uvázat.

Hudební nástroje

Chtěli byste dětem pořídit hudební nástroj, ale nevíte, jak na něj budou reagovat? Zda jej přijmou, nebo odmítnou? Udělejte jim zkušební verzi z kartonu. Udělejte si šablonu kytary a dvakrát ji vystřihněte z tvrdšího kartonu. Doprostřed těla obou kusů vyřízněte kruh. Vystřihněte ještě pouze tělo bez krku, které bude tvořit zadní část kytary. Všechny tři výstřižky slepte tavnou pistolí k sobě a fixem dokreslete detaily. Vyvrtejte díry na struny z kožených tkaniček, na spodek i vršek krku kytary přilepte dva klacíčky a navlékněte struny. Fotonávod najdete na konci článku.

Kostýmy

Jde vaše dítě na maškarní ples a vy stále nevíte, jaký kostým pořídit, kde ho koupit nebo půjčit? A co takhle ho vyrobit? Pokud máte doma nějaké prázdné krabice, určitě si s nimi vystačíte. Vyrobte například kostým dinosaura, na který budete potřebovat větší a menší krabici. Jednu na obličej a druhou na tělo. Nabarvěte temperami, nakreslete oči a máte hotovo.

Z kartonu lze ale vyrobit nespočet různých hraček na doma i na ven. Další inspirace naleznete v galerii.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon