Vydrží vám parfém vonět jen pár minut? Možná děláte chybu

 Krása 
12. září 2018 14:40 / Šárka Sokolská
  4
📷
4 fotografie v galerii
Můžete mít sebekvalitnější parfém, ale vždy záleží, jak ho používáte Shutterstock
Také toužíte po tom, aby vám váš parfém vydržel co nejdéle? Ale stále se vám to nedaří? Pokud s tím neustále bojujete, zřejmě děláte něco špatně.

Vybrat parfém, který by vám seděl, není až tak jednoduchá záležitost. A velké zklamání nastává ve chvíli, kdy vám i ta nejdražší vůně za pár minut vyprchá. Obvykle je to tím, že parfém nesprávně nanášíte. Zkuste tyto vychytávky.

Miřte na pulzní body

Nejdůležitější, ale také nejznámější pravidlo zní, aplikovat parfém na místa, kde pulzuje tep. Tedy krk, zápěstí, spánky, loketní, ale také kolenní jamky.

Pomůže i olej

Vůně mnohem lépe vydrží, pokud použijete před její aplikací olej. Ten totiž umí uzamknout vůni, ta se navíc lépe vstřebá a díky tomu budete déle vonět. Vezměte si na pomoc kokosový či třeba jojobový a lehce si potřete místo, kam chcete parfém aplikovat. Parfém totiž rychleji vysychá na suché kůži. Olej navíc bývá i součástí některých parfémů. Vyrobit si jeden můžete také doma

Vrstvěte vůně

Pokud máte parfém, který chcete dlouhodobě používat, je dobré si najít ve stejné vůni sprchové gely, tělová mléka i deodoranty. Někdy stačí najít kosmetiku, která obsahuje podobné přísady jako má váš parfém.

Provoňte skříně

Parfém nestříkejte přímo na oblečení. Zanechává totiž skvrny. Jestli si chcete provonět i oblečení, jděte na to přes šuplíky a poličky, kde máte uložené oblečení. Vyložte je balicím papírem, na který nastříkáte váš parfém a teprve pak na ně naskládejte oblečení. Vůně vám krásně provoní prádlo, ale nezničí jej nevzhlednými fleky.

Do vlasů nepatří

Máte-li zvyk stříkat si vůni také do vlasů, tak s tím přestaňte. Alkohol obsažený v každém parfému totiž vaše vlasy jenom vysušuje a ničí. Raději nastříkejte vůni na kartáč nebo hřeben a pak si s ním vlasy pročešte.

Pozor na jídlo

Pokud často holdujete ostrému jídlu, můžete tím ničit i vůni parfému. Potraviny jako červené maso, česnek, cibule nebo kari mají tendence vylučovat odér z pórů, proto, pokud chcete dlouho vonět, je lepší se jim vyhnout a zaměřit se spíše na ovoce a ořechy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Uplynulo 40 let od smrti Louise de Funèse. Právě on inspiroval režisérku k natočení slavné komedie Tři...

Styl

Coreorgasmus je cvičení s orgasmem, kterého jsou nyní sociální sítě doslova plné

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte