Jak se správně starat o pleť podle věku

 Krása 
15. ledna 2020 09:15 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
S péčí o pleť byste měly začít už v mladém věku  Pexels
Pečovat o pleť byste měly v každém věku. Čím dříve se o ni začnete starat, tím déle zůstane vaše pleť pružná, regenerovaná a bez vrásek. Pokožka se postupem času mění. Z toho důvodu je nutné se o ni s přibývajícím věkem starat trochu jinak. Zjistěte, jak na to.

Když se budete dobře starat o svoji pleť, zastárne pomaleji, což si patrně přeje každá žena. V každém věku vás budou trápit trochu odlišné potíže s pletí. Proto si přečtěte, jak se o ni starat podle toho, zda je vám přes dvacet, třicet, čtyřicet nebo padesát let.

20+

Pleť okolo dvaceti let zatím nevykazuje žádné známky stárnutí, to však neznamená, že byste ji měly zanedbávat. V tomto věku se tvoří dostatek kolagenu a pokožka je velmi pružná. Ucpané póry se však nevyhýbají lidem v žádném věku. Používejte alespoň jedenkrát denně peelingy, pěny či čisticí emulze, které mají za úkol zbavit pleť všech nečistot.

Nezapomeňte následně použít tonikum, které uzavře póry a pleť rozjasní. Každý den si na svoji pokožku naneste alespoň jednou denně hydratační krém. Jednou týdně použijte na svoji pleť čisticí masku.  

30+

Okolo třiceti let se začínají na pleti objevovat první nepatrné známky stárnutí. Patrně na své pleti zpozorujete první méně viditelné vrásky. Nejen, že budete mít rozšířené póry, ale přidají se k nim i malé vrásky kolem úst a očí. V tomto věku musíte péči o svoji pleť věnovat více času než předtím.

Čistit pleť peelingy či čisticími emulzemi byste měly ráno i večer. V tuto chvíli už přišel čas uvažovat nad krémem na vrásky. Pro začátek můžete zkusit pouze oční krém. Kromě toho byste si měly dávat pozor na důkladné dodržování pitného režimu. Vaše pokožka bude více hydratovaná a nebude se tak snadno vysušovat.

40+

Po čtyřicítce se začínají vrásky na obličeji prohlubovat. Pleť ztrácí pružnost, takže je křehčí. V tomto věku se nejvíce tvoří vrásky na čele a mezi obočím. Kromě používání čisticích prostředků se zaměřte i na výrobky, které obsahují vitamin C. Ten totiž umí bojovat s vráskami a rozjasňuje pleť. Rozhodně byste měly vsadit na přípravky s kyselinou hyaluronovou, která redukuje vrásky a vypíná pleť.

50+

Po padesátce je už opravdu nutné, abyste péči o pleť věnovaly hodně času. V tomto věku přichází menopauza, která způsobí úbytek hormonů. Zpomalí schopnost pokožku regenerovat, ztratí svoji pružnost a vrásky začínají být už opravdu hodně viditelné.

Zaměřte se na kosmetiku obsahující AHA ovocné kyseliny. Zbaví vás odumřelých buněk a funguje jako lifting. Pořiďte si i výrobky, které obsahují vitamin A, který napomáhá k tvorbě kolagenu. Kolem padesátky a klidně už i před ní občas navštivte kosmetická studia, kde vám aplikují botoluxin, který má dočasný efekt na úpravu vrásek. Dále čtěte: Zatočte s tmavými kruhy pod očima, otoky a vráskami.

Témata: pleť, vrásky, oči, čelo, kolagen
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Svědí vás chodidla a občas si dáte sklenku vína? Může se jednat o alergii na alkohol

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu