Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, vsaďte na med

Med je například pro suché vlasy zázračným a nezbytným ošetřením
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
16. května 2021 10:42 / Depositphotos
  1   0
Med je již poměrně dlouho přísadou mnoha vlasových a kosmetických produktů. Med, propolis a mateří kašička jsou totiž včelí produkty, u nichž bylo prokázáno, že prospívají vlasům a pokožce. Mnoho receptur vlasových masek se už dnes bez medu neobejde.

Obecně lze med použít pro všechny typy a textury vlasů. Ti, kteří mají suché a kudrnaté vlasy, mohou těžit z medu ještě víc, protože pomáhá zvýšit vlhkost. Navíc, protože je protizánětlivý, může být užitečný pro lidi trpící zanícenou pokožkou hlavy nebo pro lidi s lupy.

Výhody medu pro vlasy

Při aplikaci na vlasy a pokožku hlavy je med schopen poskytnout pokožce velké regenerační vlastnosti. Celkově poskytuje vlasům a pokožce hlavy velkou vlhkost. Jakmile jsou vlasy a pokožka hlavy zvlhčeny medem, dokáží v sobě tuto vlhkost zadržet.

Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti medu rovněž pomáhají bojovat proti lupům nebo jim předcházet. Ty jsou často způsobeny plísněmi nebo bakteriemi.

Med posiluje vlasový folikul, obsahuje totiž bílkoviny. Tricholožka Marisa Garshick říká: "Protože med obsahuje bílkoviny, může pomoci posílit sílu a strukturu vlasů a zabránit jejich lámavosti.“ Právě ta je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů, takže prevence může vést ke zlepšení celkového vzhledu vlasů.

Med také zlepšuje celkové zdraví pokožky hlavy. Garshick vysvětluje, že protože med má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé účinky, může být také užitečný pro zdraví pokožky hlavy obecně. Mnoho problémů s vlasy a pokožkou hlavy souvisí s celkovým zdravím pokožky, proto je důležité tyto problémy řešit přímo u zdroje.

Jak používat med na vlasy

Med lze nalézt jako přísadu v mnoha vlasových produktech, zejména těch, které jsou zaměřeny na kudrnaté nebo poškozené vlasy. Med je také jednou z nejběžnějších ingrediencí v domácích vlasových maskách. Měl by být užíván každý týden jako léčba nebo jako prevence, aby se maximalizovaly jeho výhody. Ale pozor. Při používání medu existuje riziko alergických reakcí, protože lidé s alergiemi na včelí pyl mohou negativně reagovat i na produkty obsahující med.

Vytvořit si můžete vlasovou masku i doma. Smíchejte med s trochou vody (jen tolik, aby se stal méně lepkavým), vmasírujte jej do pokožky hlavy a protáhněte jej vlasy. Pak použijte na umytí svůj běžný šampon.

Chcete-li vytvořit vlastní hloubkovou úpravu, smíchejte med s kokosovým nebo jiným nosným olejem, které dodávají vlhkost. Můžete také vytvořit vlasové masky se směsí medu a jogurtu nebo avokáda, a poté je smíchat do požadované konzistence.

Med můžete přidat i do svého šamponu nebo kondicionéru. Ale jen několik kapek, jinak by to mohlo vést k jejich přílišné lepkavosti. A samozřejmě se můžete porozhlédnout po vlasových produktech, které med obsahují. Dále čtěte: Éterický olej z heřmánku modrého zatočí téměř se všemi kožními vadami.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu