Nasaďte růžovou vodu jako prevenci lupů a hydrataci vlasů

Růžová voda pomůže i proti krepatění vlasů
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
24. května 2021 17:16 / Depositphotos
  0   0
Růžová voda je po staletí součástí různých kosmetických rutin. Původem z Íránu se rosa damascena neboli růže damašská pěstuje pro své éterické oleje, a to už od 7. století našeho letopočtu.

Díky svým antioxidačním vlastnostem si růžová voda v poslední době získala popularitu v péči o pleť. Studie prokázaly, že výtažky z růžové vody mohou mít protizánětlivé účinky a mohou pomoci předcházet stárnutí. A v poslední době se začala používat i v péči o pokožku hlavy a vlasy.

Výhody růžové vody pro hlavu a vlasy

Lokální aplikace růžové vody může mít pro vlasy a pokožku hlavy mnoho výhod. Mírně svíravá růžová voda může zabránit nadměrné produkci oleje na pokožce hlavy. A prostředí mastné pokožky hlavy může vést k lupům a dalším problémům s vlasy způsobenými nevyváženou pokožkou. Růžová voda dále obsahuje vitaminy A, B3, C a E a bylo prokázáno, že zabraňuje zánětu. Dermatoložka Shari Sperling poznamenává, že "protizánětlivé vlastnosti růžové vody mohou dokonce pomoci při stavech, jako je ekzém a psoriáza pokožky hlavy."

Růžová voda rovněž funguje skvěle jako zvlhčovač bojující proti krepatění vlasů. Může totiž poskytnout hydrataci suchým a nebo kudrnatým vlasům. Sperling tvrdí, že lidé s kudrnatými vlasy často používají růžovou vodu k boji proti krepatění a zvýšení lesku.
Růžová voda rovněž může zmírnit vypadávání vlasů, a to pro své protizánětlivé vlastnosti. V pokožce dokáže vytvořit takové prostředí, aby vlasy mohly normálně růst.

Jak používat růžovou vodu na vlasy

Růžovou vodu lze aplikovat přímo na vlasy a pokožku hlavy, aby byl její účinek co největší. Sperling doporučuje nanášet růžovou vodu na vlasy i pokožku hlavy pro co největší výsledky. A i když je k dispozici mnoho produktů z růžové vody, které lze použít na pokožku a vlasy, můžete si také snadno vyrobit vlastní růžovou vodu doma.

Tu vyrobíte tak, že namočíte organické okvětní lístky růží do vařené destilované vody, abyste zachytili jejich olej a esence. Ani prodávanou, ani doma vyrobenou růžovou vodu ale nepoužívejte vícekrát než dva až třikrát týdně.

Aplikovat ji můžete následujícími způsoby. Tím prvním je aplikace po umytí vlasů šamponem a ošetření kondicionérem. Nechte růžovou vodu zhruba dvacet minut působit a pak opláchněte.

Můžete ji ovšem také přidat do svého šamponu nebo kondicionéru, nebo můžete koupit takové přípravky, které již růžovou vodu obsahují.

Pokud ovšem chcete růžovou vodou vyřešit problémy s lupy, postup musíte otočit. To znamená, že nejprve ošetříte vlasy růžovou vodou, kterou necháte působit, a následně si umyjete vlasy šamponem a ošetříte kondicionérem. Dále čtěte: Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, vsaďte na med.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu