Jak urychlit růst vousů

 Krása 
13. května 2017 20:15 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Někteří mladí muži mají pocit, že jim díky holení houstnou vousy na obličeji. Shutterstock
Od dávných dob, dlouhý hustý vous byl povinný atribut mužské krásy, ona přičítán náboženský význam připojen magické vlastnosti.Navzdory nestálosti módy a staletí, vousy, a nyní na vrcholu poptávky a popularity.

Muži nosí vousy z mnoha důvodů – aby vypadali mužněji, aby byli přitažlivější pro ženy a dokonce i aby podpořili organizace bojující proti rakovině. Množství vousů závisí hlavně na genetice, ale pokud opravdu chcete, aby vám vousy rychle narostly, můžete vyzkoušet různé techniky pro podporu jejich růstu. 

Hygiena a péče o obličej

Mastnota, špína a odumřelé kožní buňky mohou vytvořit silnou vrstvu, kterou vousy jen těžce projdou. Pokud máte jejich růst podpořit, je nutné dbát na čistotu pleti.
Obličej si myjte jemným mýdlem, ráno a večer. Ideální je používat produkty určené k obličejové hygieně, jiné by mohly způsobit podráždění.

V práci nebo při sportu se vám obličej lehce ušpiní nebo zpotí. Když přijdete domů, nezapomeňte si pečlivě obličej umýt. Stále čistý a hydratovaný obličej vede k pravidelnému růstu vousů. 

Jednou do týdne použijte peeling, kterým odstraníte odumřelé vrstvy pokožky.Pot v delším vousů může způsobit vyrážku, jako prevenci před těmito obtíži doporučujeme na vousy použít šampón.

Po večerním umytí obličeje použijte hydratační krém, dodá pleti vlhkost a zabrání ucpání pórů.

Berte vitamíny a potravinové doplňky

Každý den berte biotin. Tento doplněk podporuje zdravý růst vlasů a nehtů.
Každý den snězte 2.5mg biotinu a budete mít zdravější vousy i vlasy. Seženete ho bez problémů v obchodech se zdravou výživou ve formě tablet.

Snažte se jíst více vitamínu B. Vitamíny B1, B6 a B12 jsou nezbytné pro zdravý a rychlý růst vousů.

Jezte více bílkovin. Bílkoviny, které najdete v masu, rybách a ořeších, také podporují růst vousů.

Jezte více ovoce a zeleniny. Vousy vám neporostou, když vaše tělo nebude mít dostatek živin. Nesmíte tedy zapomínat na ovoce a zeleninu, které jsou plné vitamínů a minerálů.

Přestaňte se holit

Navzdory hojně rozšířenému mýtu, holení nepodporuje růst vousů! Ideální je vous nechat růst přirození a holení omezit. Po oholení vousy krátkou dobu rostou rychleji, poté se však jejich růst opět zpomalí. Četnost zkracování vám nijak nepomůže v kvalitě “porostu“.
Absence holení vede k odrostlému vousu, jenž není vždy atraktivní, proto používejte zastřihovač, který vám pomůže k lepšímu vzhledu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Dům a zahrada

K důkladnému úklidu bytu vám může pomoci i sníh. Využijte jeho sílu na maximum

Zavřít reklamu