Chcete mít pevný zadek a nohy? Nebojte se dát tělu zabrat!

 Krása 
02. listopadu 2016 14:13 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pokud u cvičení vydržíte, úspěch se dostaví a váš zadek bude k nakousnutí! Thinkstock
Přechází vás smích při pohledu do zrcadla a snězenou tabulku čokolády si vyčítáte ještě druhý den? Nevlezete se do kalhot kvůli velkému pozadí a sukni byste z důvodu oplácaných nohou ani neriskovala? Hoďte výčitky za hlavu a vyražte do boje! Když se donutíte dvakrát týdně cvičit partie spodní části těla, každý měsíc uvidíte pokrok, který vás namotivuje k další práci!

Stejně jako se na začátku těžko dokopáváte k nějakému cvičení, může se později pohyb stát vaší drogou, bez kterého nevydržíte! Důležité je překonat první dva týdny, kdy je pro začátečníka cvičení nejtěžší a má pocit, že nic nezvládne. Namísto skvělého pocitu pak často mívá druhý den dojem, že ani nevstane z postele. Pokud to však vydržíte, odměna v podobě pevných hýždí a stehen vás nemine!

Obě partie se nejlépe vytvarují pomocí výpadů, dřepů, ale také sedáním a stoupáním na stoličku. Základem všeho je však dobré protažení. Než začnete cvičit, je potřeba nohy připravit na fyzickou zátěž. Použít lze například přidržení paty u hýždí, turecký sed, nebo dát ve stoje nohy k sobě a snažit se dotknout země.

Tři série a dvacet opakování

Jakmile jste zahřáté, můžete se vrhnout na dril! Začátečníci by neměli nic přehánět, takže jim budou stačit u všech cviků tři série po 20 opakováních. Začíná se výpady, přičemž stojíte rovně, uděláte výpad jednou nohou, vrátíte se zpět do původní pozice a poté vykročíte opačnou nohou. Celkem 20 opakování znamená zátěž 10 cviků na každou nohu. Série se třikrát zopakuje.

Následují dřepy, které se také opakují po 20 ve třech sériích. Aby dostal zadek i nohy pořádně zabrat, třetím cvikem se stejným počtem sérií a opakování je sedání na stoličku a vstyk. Začátečníci a lidé, kteří chtějí zhubnout, by měli cviky provádět jen s vlastní váhou. Pokud úbytek váhy nepožadujete a chcete pouze zpevnit zadek a nohy, případně nabrat svaly, můžete si k výpadům a dřepům přidat i zátěž v podobě činek, lahví s pitím a podobně.

Protažení je důležité

Nezapomínejte si mezi každými sériemi nebo alespoň cviky nohy protahovat. Není dobré zapomínat ani na boky. Proto pokud vám zbyly síly, můžete si dát ještě cvičení i na ně. Položte se tedy rovně na bok a dvacetkrát zvedněte jednu nohu nahoru a to stejné udělejte poté na druhém boku u druhé nohy. Cvik na každou nohu pak zopakujte třikrát.

Časem je možné zvýšit počet sérií na čtyři a počet opakování na 30, pro nejnáročnější na 50. Pokud se ke cvičení donutíte dvakrát týdně, nebude to trvat dlouho a přinese to své ovoce! Pak už nebude nic překážet tomu, aby se bez problémů vlezla do kalhot z dřívějška a v sukni se za vámi otočil každý chlap!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...