Jak se rychle zbavit nečekaného pupínku

 Krása 
24. září 2016 22:24 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Akné a pupínky, to jsou dva nejvíce obtěžující a nejčastější kožní problémy. Internet
Všichni to známe z puberty a někteří jedinci se s nehezkými pupínky potýkají prakticky celý život. Akné patří mezi nejčastější kožní choroby a kromě nepříjemných fyzických projevů může přivodit i psychické potíže.
Pupínky trápí nebo někdy trápily snad každého znás. Cesta kjejich odstranění je individuální a nikdy není úplně snadná. Podíváme se proto na nejefektivnější cesty, jak se uhříků rychle zbavit.

Led
Led nás akné může zbavit velmi rychle, neboť pomáhá zlepšovat krevní oběh do postižené oblasti. Navíc chlad stáhne póry a odstraní nečistoty a mastnotu nakumulovanou v kůži. Zkuste si několikrát denně na pár minut přikládat led na postižená místa anebo omývat kůži ledovou vodou.

Citron
Dalším způsobem, jak se rychle zbavit akné, je pokapat problematické místo citronovou šťávou, která je bohatá na vitamín C a pomáhá akné rychle vysušit. Je důležité použít vždy čerstvou šťávu z citronů a nikoliv chemicky upravenou šťávu v lahvi. Nejlepší je udělat si na noc zábal s citronovou šťávou, ke které můžete přidat také skořici a vše promíchat s vlažnou vodou.

Med
Med je zdrojem přírodních antibiotik, která mohou urychlit proces hojení a jsou i prevencí proti infekcím. Namočte čistou bavlněnou látku do medu a přiložte přímo na postižené místo. Nechte působit přibližně půl hodiny a poté umyjte vlažnou vodou. Další možností je smíchat med a skořici a vzniklou pastu aplikovat na kůži přes noc. Poté ráno umyjte studenou vodou.

Zubní pasta
Zubní pasta je dalším způsobem, jak se rychle zbavit akné. Vhodné jsou ale jen bílé pasty, nepoužívejte gelové. Aplikaci zubní pasty je nejlepší provádět hned po proceduře s ledem. Nejlepší je nechat pastu působit přes noc a ráno umýt. Pokud ji aplikujete během dne, měla by na postiženém místě působit alespoň půl hodiny.

Pára
Pára je obecně pro naši kůži velmi příznivá, ale hlavně pomáhá při problémech s akné, neboť otevírá póry a kůže může dýchat. Tím se kůže zbavuje mastnoty, špíny a bakterií, které způsobují zánět. Pokud vás trápí akné na obličeji, můžete zkusit inhalace nad hrncem s vařící vodou (s hlavou přikrytou ručníkem). V případě akné jinde po těle zkuste pravidelně navštěvovat parní lázně. Po páře použijte krém či tělové mléko.

Česnek
Česnek má výborné antivirové, protiplísňové, antiseptické a antioxidační účinky, které pomáhají léčit akné. Rozpulte stroužek česneku a dvě minuty potírejte po postižené kůži. Poté místo umyjte vlažnou vodou a opakujte několikrát denně. Také můžete zkusit jíst syrový česnek, ale příliš mnoho česneku může žaludek podráždit.

Jedlá soda
Jedlá soda je především vhodná pro lidi s citlivou pokožkou, protože nezpůsobuje žádné podráždění. Vytvořte si pastu smícháním jedné lžičky jedlé sody, trochou vody a citronové šťávy. Vzniklou pastu aplikujte na dobře umytou pokožku a nechte působit několik minut. Nikdy nenechávejte na kůži jedlou sodu déle než pět minut, protože by vám pokožku vysušila. Umyjte teplou vodou a použijte krém či tělové mléko. Opakujte dvakrát denně.

Máta
Zklidňující účinek mentolu v mátě pomáhá odstranit podráždění a zarudnutí kůže. Jeho antibakteriální a antivirové účinky navíc pomáhají zabíjet bakterie způsobující akné. Rozmačkejte pár lístků máty a přiložte na postižená místa. Nechte působit 10 minut a pak kůži umyjte studenou vodou. Když nemáte čerstvou mátu, můžete použít také mátový olej, který má navíc spoustu vitamínů a esenciálních olejů. Po aplikaci oleje místo několik minut masírujte a poté umyjte vodou.

Okurka
Okurky jsou výborným zdrojem draslíku, vitamínů A, C a E. Mimo to má i chladivé a zklidňující účinky na kůži. Nakrájejte čerstvou okurku na kousky a ponořte je přibližně na hodinu do vody. Vitamíny a minerály v ní obsažené se krásně uvolní a vytvoří léčivý lektvar, který můžete buď vypít, nebo aplikovat na kůži s akné po dobu 15 minut. Poté umyjte teplou vodou.

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Olga Lounová se raduje z narození dcery. Z placenty si dokonce nechala zhotovit několik produktů

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Fotbalový šampionát začíná. Hrát se bude na stadionu z kontejnerů, který bude poté rozebrán a použit...