Správný hřeben jako nejlepší kamarád pro vaše vlasy!

 Krása 
24. září 2016 22:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Jiný typ vlasů, jiný kartáč. Internet
Správný výběr hřebenu je pro zdraví vašich vlasů mnohem důležitější, než si myslíte.
Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, hřeben dokáže nejen ovlivnit pohodlí při česání vlasů, ale také z velké části kvalitu vlasů.

Najít opravdu dobrý kartáč či hřeben bohužel není otázka pár minut. Možná dokonce ani jednoho odpoledne. Největší výběr aobvykle i nejvyšší kvalitu (ovšem za vyšší cenu) nabízejí značková kadeřnická studia. Svého favoritavšak můžete najít i v drogerii. Hlavní je věnovat nákupu dostatek času a vědět, co hledáte.

Dlouhé vlasy
Dlouhovlásky s hustou hřívou ve své sbírce uvítají také velký plochý kartáč, který vlasy nejen rozčeše, ale i narovná a zabrání jejich poletování.

Husté kadeře
Jsou v podstatě výhra, ale mají i své mínusy. Snadno se zacuchají, a proto je třeba rozčesávat důkladně, nejlépe ještě za mokra."Hřeben určený k rozčesávání by měl být dostatečně velký, pružný a odolný, s většími mezerami mezi zoubky,"radí kadeřník Václav Pražák."Pořiďte si klasický hřeben z materiálu, který eliminuje elektrizování vlasů. Tedy dřevěný, keramický nebo karbonový,"dodává.

Jemné vlasy
Žádaným artiklem pro vás nejspíš bude objem. Jak na něj? Dejte přednost kartáči s přírodními štětinami a vlasy si při česání na chvíli přehoďte dopředu. Nebojte se kadeře natupírovat ani pomocí hřebene s jemnými štětinkami, kterému se říká špička, přidává svůj tip Václav Pražák.

Krátký účes
Jste ostříhaná na kluka nebo nosíte krátké mikádo? Štětinový kartáč můžete vynechat. Menší kulatý kartáč je oproti tomu vhodný pro úpravu středně dlouhých nebo i kratších vlasů, kterým chcete dodat objem. Pracovat s ním pohodlně můžete i u kořínků, což by s větším kartáčem tak snadno nešlo. Dívejte se po průměru do 40 milimetrů.

Jak poznáte kvalitní hřeben?
Kvalitní hřeben má oblé hroty a je hladký, na zubech nejsou žádné výčnělky, které by vásmohly poranit. Ostrý hřeben nebo kartáč poškozuje pokožku hlavy a můžete si díky němu zadělat na problémy s lupy. Díky ostrým zubům se vám navíc pokožka hlavy více mastí. Upřednostňujte dřevěné hřebeny před plastovými, ty vlasy elektrizují. Existují i kartáče se štětinkami vyrobenými z prasečích štětin. Ty jsou dobré pro hodně dlouhé vlasy, které pročesávají bez zbytečného namáhání a poškození struktury vlasu.

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Olga Lounová se raduje z narození dcery. Z placenty si dokonce nechala zhotovit několik produktů

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte