Užijte si Vánoce a nestresujte se s přibíráním! Poradíme Vám!

 Krása 
07. prosince 2016 07:38 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Vánoce nejsou závody v přejídání. Shutterstock
Přes vánoční svátky přibere většina z nás. Jak to udělat, abychom ztloustli co nejméně a nemuseli se po Novém roce vrhat na nesmyslné diety?

A je to tady! Čas adventu a Vánoc. Všude se line vůně vanilky, perníčků a jiného cukroví. Nedá se tomu odolat, všichni to známe. Jenže pak si po Novém roce stoupneme na váhu a zděsíme se, kolik kilogramů se nám podařilo přibrat. Letos tomu tak být nemusí. 

Vyhněte se přejídání

Pokud máte pocit, že vaše oči by všechno jedli, avšak vaše břicho už nedokáže, zastavte jedení ! Namísto přejídání, zvolte pravidelný přísun potravin v menších porcích.

Alkohol s mírou

Vánoční zobkanie a přejídání, je často spojeno i se sklenkou vína či míchaným nápojem. Pokud se chystáte pít alkohol, každý alkohol zapijte sklenicí vody. Voda vám pomůže nechat tělo stále hydratované a žaludek plný, čímž se zabrání nadměrnému přejídání a pití.

Vyberte si menší talíře

Je lákavé nabrat si plný talíř všelijakých dobrot, které jsou pěkně naskládané na vánočním stole. Omezte příjem potravy tak, že zmenšíte velikost talířů. Pokud si naberete jídlo na menší talíř, bude se vám zdát, že máte na talíři více jídla, než je tomu ve skutečnosti.

Zvolte si potraviny bohaté na vitamíny

Obejděte tác s koláči a zamiřte rovnou ke košíku s ovocem. Vyhněte se konzumaci jídel, které jsou plné kalorií a místo nich si vyberte ty, které jsou bohaté na vitamíny, minerální látky a vlákninu. Dopřejte si raději pomeranč, banán, pistácie či oříšky. Pokud nechcete přibrat, určitě úpěnlivě zvažte, co si na talíř naložíte.

Polovina talíře bude zeleninová

Při nabírání jídla si dejte na talíř na jednu polovinu to, na co máte chuť a na druhou polovinu si dejte zeleninu. Zelenina bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály vás zasytí na delší dobu, díky čemuž nebudete mít tak brzy chuť na nic jiného. Také jezte jídlo v menších porcích, ne nárazově. Pokud nebudete zvládat, raději si nabrané jídlo nechte na později.

Zredukujte cukry

Koláče, moučníky a sušenky. Ve většině z nich se nachází mnoho cukru. Toto bude asi nejtěžší okamžik Vánoc, kdy se budete muset vzdát těchto sladkých pokušení. Mějte pevnou vůli a určitě si nenajdete pod stromečkem žádné kilo navíc.

Uvařte si zelený čaj

Vedle toho, jak budete sledovat velikost vašich porcí a budete si vybírat jen ty nejzdravější potraviny, dopřejte si zelený čaj. Šálek zeleného čaje před hlavním jídlem bude přímo ideální. Nabudí vám metabolismus a nastaví tělo na lepší spalování kalorií. Také zabrání zvětšování se
tukových buněk a následné tvorbě tukové tkáně.

Vyberte si správné bílkoviny

Pokud chcete přivítat nový rok bez kilogramů navíc, na Vánoce jezte jen libové bílkoviny. Libové maso obsahuje minimální množství tuku, díky čemuž se budete cítit déle najedení a nebudete se tak přejídat. Před plánovanou návštěvou si dejte kousek hubených bílkovin, díky kterým se začne uvolňovat hormon glukagon a ten spálí tuk na energii.

Stanovte si limity

Přestaňte jíst, jakmile budete najedení. Místo dalšího talíře jídla se jděte raději projít. A co s jídlem? Co se nesní, dáte do mrazáku.

Odpočiňte si

Svátky jsou časem, kdy si má člověk i pořádně odpočinout. Dostatek odpočinku vám pomůže udržet si zdravý životní styl. Dostatek spánku je klíčem k celkovému zdraví, nemluvě o tom, že si jím můžete udržet ideální váhu. Dobře se vyspěte, zdravě a přiměřeně se najezte a užívejte si to, co vám svátky nabízejí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum