Kravatu nebo motýlka? Jestli váháte, poradíme vám

 Móda 
10. února 2018 14:13 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Motýlek i kravata se dají nosit do jakékoliv společnosti Internet
Kravatu nebo motýlka? To je dilema, které řeší většina mužů, když si na sebe mají obléct společenský oblek. Ale vybrat si není až tak těžké.

Pokud si myslíte, že je motýlek honosnější než kravata, není to pravda. Společenská úroveň kravaty i motýlka je na úplně stejné úrovni. Z tohoto hlediska tak nemusíte rozhodovat, rozhodujte však podle jiných kritérií.

Zpravidla ale platí, když jde muž do zaměstnání, bere na sebe kravatu. A pokud jde do společnosti, bere motýlka. Na druhou stranu do většiny zaměstnání vhodný není, ale rozhodnutí vzít si motýlek i přes den, je čistě na muži. Pevné pravidlo neexistuje. Záleží tedy na osobě nositele a jeho extravaganci.

Světlou na den, tmavou na nocí

Kravaty nebo také vázanky jsou univerzálnější než motýlci. Běžně se nosí do práce, ale i na slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, křtiny nebo do divadla. Jako první si zvolte šířku kravaty. Existují dvě šířky kravat. Užší a o něco širší. Ty hodně široké už se dávno ale nenosí. K širšímu límečku se hodí širší kravata a naopak.

Pak teprve volte barvu. Není chyba, když muž zvolí světlejší kravatu na nošení přes den a tmavší večer. Zatímco puntíkatá kravata jako volba k obleku na ples je v pořádku, s kravatou se šikmými proužky si způsobíte společenský prohřešek. Považuje se za pracovní kravatu, a pokud v ní vplujete na společenskou událost, budete vypadat, jako byste se nestihl včas převléct do společenského.

Nepřehlédnutelný s motýlkem

Zatímco kravata sluší prakticky úplně každému, motýlek si může dovolit jen málokdo. Při rozhodování, zda si vzít kravatu nebo motýlka, mějte trochu soudnosti. Pokud vám ale nesedí, dejte přednost kravatě, jinak můžete působit směšně. Na druhou stranu s motýlkem zaujmete, protože se v dnešní době nenosí až tak často, takže si vás hned každý všimne.  A to samé, co u kravat, platí i motýlků. Světlejší se hodí spíše na den, tmavší na večerní akci. Nemusí být jednobarevné, volte ale jednodušší vzory, ať ve výsledku nevypadáte jako klaun.

Važte si sami

Jak u motýlků, tak u kravat platí, že pokud si je rozhodnete vzít do společnosti, investujte do opravdu kvalitních materiálů, a hlavně se je naučte sami vázat. Zapomeňte na laciné motýlky a kravaty na gumičku, které vypadají velmi vtipně.

Barev se nebojte

Co se týče barev, nemusíte se vyloženě držet pouze černé. Obchody nabízejí různé barvy i vzory, dokonce i trojbarevné kostkované motýlky. Kombinace pestrobarevných motýlků či kravat s barvou košile ale prověří vkus muže. Ten, kdo nechce vypadat jako z cirkusu, ať zvolí k pestrému motýlku nebo kravatě jednobarevnou košili tlumené barvy. K jednobarevným doplňkům si zase můžete vzít i výraznější barvu košile. Ke smokingu ale patří vždy černý motýlek.  Pokud ale nemáte dobře padnoucí oblek, můžete mít sebelepší kravatu či motýlka, ale nebudete nikdy vypadat dobře. Nechejte si s jeho výběrem poradit. Rady, jakých všech chyb se vyvarovat při jeho koupi, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu