Jak vybrat k plesovým šatům vhodný šperk

Šperky dokáží plesové šaty pozvednout
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Móda 
08. ledna 2020 14:29 / Archiv
  0   0
Plesová sezona vyloženě vybízí k tomu se blýsknout. Nestačí si ale jen vybrat skvěle padnoucí šaty, musíte zvolit i vhodný šperk. Může se to zdát být maličkost, ale právě špatně zvolený šperk může celý outfit zcela pokazit.

Říká se, že šaty dělají člověka, ale podle módních návrhářů jsou to hlavně šperky, které ovlivní výsledný dojem a dozdobí společenskou róbu.

Elegancí nic nepokazíte

Pokud chcete vypadat dobře, vsaďte na elegantní šperky. Na společenské události, ať už jim přikládáte sebevětší důležitost, se snažte být vždy decentní s jistou dávkou elegance a večírek bude zaručeně o vás.

Pestré barvy šatů s mohutným zdobením vybízí k jednodušším šperkům s jemnými prvky. Pokud zvolíte drobné šperky s kamínky, barva kamene se dá sladit i s barvou róby.

Oživte jednobarevné šaty

Splývavé jednobarevné šaty si o oživení šperkem přímo říkají. Zvolit můžete šperky plně osázené hojným počtem drobných kamínků, které se budou vyjímat svým zářícím leskem, ale nesáhnete vedle ani s perlovými soupravami poutavých barev. U hladkých střihů šatů se výraznějších šperků vůbec nebojte.

Pokud jste majitelkou okázalého stylu, tak vás jistě nadchnou nadčasové portugalské šperky pro svůj tradiční styl, který nepodlehl dobovým změnám.

Berte v potaz střih šatů, účes i líčení

Při výběru šperků nesmíte zapomenout na detaily, jako je střih šatů, účes či líčení. Jemné náušnice nebo jemně dlouhé zvolte při vyčesaných a krátkých vlasech. Výraznější náušnice padnou dlouhým nebo zvlněným vlasům.

Šaty ke krku nebo s výrazně zdobeným výstřihem se obejdou i bez náhrdelníku. Naopak lodičkový výstřih či korzet prosí o úzké náhrdelníky a véčkový výstřih spíše kamínkové či perlové náhrdelníky. Náramky vždy slaďte a v případě šperkových hodinek je jistotou malá decentnost. Pod plesové šaty musíte také zvolit vhodné spodní prádlo, o tomto tématu se dočtete v našem článku zde.

Šperky pro muže

K dostání jsou i šperky pro muže, které dokáží podtrhnout jejich styl. Jedná se například o kravatové spony, spony na peníze nebo manžetové knoflíčky. Muži si mohou také pořídit různé prsteny, řetízky a náramky ze zlata, stříbra nebo oblíbené chirurgické oceli.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu