Netradiční využití aspirinu, o kterém jste ještě neslyšeli

 Ostatní 
26. srpna 2017 13:40 / Monika Thomsonová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Jak můžete tento lék použít v domácnosti? Shutterstock
Aspirin je jedním z deseti nejčastěji používaných léků na světě. Věděli jste, že aspirin může být užíván v domácnosti i jinak než jako lék?

Dnes víme, že základem aspirinu je  kyselina acetylsalicylová a lék samotný se používá k léčbě širokého spektra nemocí. Tolik pro lékařské použití. To, co pravděpodobně nevíte je, že aspirinové pilulky také mohou pomoci i s běžnými domácími aktivitami. Jak můžete tento lék použít?

Proti skvrnám na oděvu

Vzdali jste se naděje, že vaše propocená košile bude opět sněhobílá? Udělejte ještě pokus s aspirinem. Rozdrťte dvě tablety a prášek míchejte v půl šálku vody. Propocené partie namočte do připraveného roztoku po dobu 2-3 hodin a poté klasicky vyperte.

Krásné květiny a výsadba sazenic

Důkladně prověřený a účinný způsob, jak udržet řezané květiny čerstvé. Rozpusťte aspirin ve vodě a poté vložte květiny do vázy. Dokonce i někteří zahradníci používají drcený aspirin pro rychlejší zakořenění sazenic. Aspirinová zálivka odstraňuje plísně v půdě. Avšak s aspirinem je nutno zacházet s opatrností - nadměrné množství salicinu obsažené v aspirinu může spálit nebo jinak poškodit rostliny. Doporučená dávka je tedy jedna tableta na litr vody.

Oživení vybité baterie automobilu

Následující tip může vypadat jako z říše snů, ale opravdu funguje. Pokud má vaše auto vybitou baterii, oživíte ji aspirinem. Kouzlo spočívá v tom, že kyselina sírová dokonale reaguje s aspirinem, což následně způsobí chemickou reakci, doprovázenou uvolněním energie. Máte-li tedy ještě baterii s odnímatelnými víčky, pak dvě až tři víčka odšroubujte a do každého otvoru vhoďte 1 tabletu aspirinu. Jako nouzové či krizové řešení by to mělo pomoci.

Dokonalé čištění toalety

Aspirin vám pomůže vyčistit záchodovou mísu. Rozpusťte několik tablet v teplé vodě a za použití záchodového kartáče naneste na mísu. Nechte působit 3 až 6 minut a spláchněte. Mísa by měla být dokonale čistá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod