Zařaďte do svého jídelníčku 5 potravin, které dokáží s vaším tělem zázraky!

 Zdraví 
24. února 2017 13:45 / redakce
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zkuste to! Shutterstock
Chřipkové období je opět tady. Víte, že máme kolem sebe několik zázračných potravin, díky kterým si tělo vytvoří silnou obranyschopnost?

Stačí tak málo. Zkuste 5 běžně dostupných potravin, které vám vyladí organismus. Zařaďte do svého jídelníčku tyto zdravé "zázraky".

Grep
Jeden z nejúčinnějších stimulátorů imunitního systému obsahuje velké množství vitamínu C. Díky nejvyššímu podílu vitamínu ze všech ovocí, se grep řadí mezi účinné potraviny v boji proti chřipce, nachlazení a zvýšené teplotě. Každodenní konzumace grepu je prospěšná pro vaše zdraví a vytváří v těle silnou obranyschopnost. Čerstvé grepy jsou dostupné po celý rok, ale nejvíce vám pomohou právě v zimních a jarních měsících.

Vlašské ořechy
Ořechy mají vysoké antioxidační a protizánětlivé účinky. Výživné látky v nich obsažené vám napomáhají obnovit imunitní systém a odstranit z těla velké množství škodlivých látek. Obsahují vysoké množství vlákniny a vitamínu E, který zvyšuje obranyschopnost. Vlašské ořechy jsou stále podceňované a málokdo je bere jako účinnou pomoc proti chřipce.

Skořice
Voňavé koření má antivirové a antibakteriální vlastnosti, které napomáhají předejít nepříjemné chřipce či zánětům v těle. Kromě pozitivního přínosu pro váš organismus je skořice oblíbeným kořením hlavně pro své aroma. Čajová lžička denně vás ochrání před chřipkou a zároveň zmírní příznaky nachlazení. Stačí si udělat čaj, který podpoří imunitu. Lžíci skořice smíchejte se špetkou koriandru a přidejte plátek zázvoru. Zalijte vroucí vodou a nechte pár minut louhovat. Čaj je nejlepší pít ráno nalačno.

Zázvor
Používá se jako přírodní prostředek proti chřipce po celá staletí. Obsahuje vysoké množství vitaminu B6 a na lidský organismus působí protizánětlivě. Má schopnost uvolňovat v těle hlen a zároveň si poradí se začínající rýmou. Nejúčinnější forma konzumace je ve formě silného čaje. Čerstvý zázvor si nakrájejte na drobné kousky a vysypte do většího šálku. Zalijte vroucí vodou a nechte vyluhovat 10-15 minut. Ostrou až pikantní chuť zázvorového čaje můžete zmírnit přidáním medu. Čaj byste měli pít horký.

Česnek
Za přírodní antibiotikum se již od nepaměti považuje právě česnek. Šťáva z česneku dokáže zahubit bakterie, které se hromadí ve vašem těle. Pravidelná konzumace česneku přináší pozitivní účinky na váš imunitní systém a v těle se vytváří silná obranyschopnost. Pokud se chcete vyvarovat nepříjemnému dechu, stačí, když použijete starý dobrý trik. Malý stroužek česneku si nakrájejte nadrobno, dejte na čajovou lžičku a zalijte trochou medu. Celou směs spolkněte bez kousání a zapijte sklenicí čisté vody. Díky tomuto triku se vyhnete česnekovému dechu, ale účinek bude zachován.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu