Jak zatočit s migrénou

 Zdraví 
28. února 2017 07:59 / Bronislava Silná
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nenechte nad sebou bolest zvítězit! Shutterstock
Bolesti hlavy, které se náhle objevují a způsobují velmi nepříjemné stavy včetně zvracení a naprostého vyřazení z běžného života zná poměrně velké část populace. Co může pomoci, pokud nechcete jen polykat prášky? Čtěte dál.

Člověk s bolestí – potenciální narkoman

Velkým problémem většiny pacientů s migrénou je vznik lékové závislosti. Lékařská věda si mnohdy neví jinak rady a léky proti bolesti přinesou úlevu. Bohužel rychle se přejde od běžných ibalginů na těžší kalibr a za pár let člověk už neví, co by si měl vzít, když bolest zase přijde. Mnozí pak končí v nemocnici, ale ani tam obvykle člověku příliš nepomůžou, protože migréna je nemoc záludná a lékařským snahám hodně vzdoruje.

Jak si pomoci?

Určitě stojí za to dodržovat to, co vám radí lékaři i moudrost babiček. Je třeba dodržovat pitný režim, stojí za to si zajistit pravidelný přísun hořčíku a usilovat o zdravý životní styl, kterým se rozumí v případě migrény jednak režim stravovací, ale také kvalitní odpočinek. Měli byste se naučit řeči vašeho těla, vysledovat projevy nástupu bolesti a nacházet různá jiná řešení jak bolest zahnat, která nebudou vyžadovat konzumaci léků či jiných zdraví škodlivých látek.

Jídlem proti migréně

Možná se to jeví jako nepravděpodobné, ale ukazuje se, že významným faktorem pro vznik migrény je naše současná nevhodná strava, kdy přijímáme spoustu prázdných kalorií, jíme průmyslově upravované jídlo plné éček a konzumujme kvanta cukru a sacharidů obecně. Existují studie, kdy se lidé trpící migrénou cítili lépe, pokud změnili své stravovací návyky, vyloučili z potravy cukr a omezili přísun sacharidů. Každý by si měl také zmapovat, které jídlo mu bolesti hlavy zhoršuje. U jednoho to může být čokoláda, u jiného alkohol, u dalšího něco úplně jiného.

Správný odpočinek

Člověk s migrénou musí dbát na kvalitní spánek, který bude trvat dostatečně dlouho. Aby byl spánek kvalitní, je třeba si pořídit dobrou matraci, která vám bude vyhovovat. Nesledujte do noci filmy, nesnažte se číst. Je cennější, pokud naberete sílu a eliminujete potřebu tablet proti bolesti. Zařaďte do svého denního režimu sport. Nepřetěžujte se, ale potěšte své tělo přísunem endorfinů, které bolest odsunou a přitom jsou zdravé. V práci se nesnažte všechno zvládnout sami. Vybírejte si dovolenou a tu si opravdu užijte. Zařaďte do svého režimu různé relaxace a meditace. Buďte v pohodě a nemyslete na svou nemoc.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?