Signály v tváři, které vám naznačí, že trpíte nedostatkem vitamínů a minerálů

 Zdraví 
15. června 2017 11:32 / Jitka Jahodová
  0
📷
9 fotografií v galerii
Co o vás prozradí vaše tvář? Shutterstock
Ze všech stran se na nás valí informace, jak je důležitá strava plná vitamínů a minerálů. Proč? Protože jejich nedostatek našemu tělu způsobuje zdravotní komplikace.

Jak zjistíte, že vaše tělo potřebuje nějaké vitamíny nebo minerály? V zásadě je třeba sledovat všechny signály, které vaše tělo vysílá. Vypadávání vlasů, zhoršená pleť, žaludeční problémy a podobně. Pojďme se podívat na to, co vám dokáže signalizovat vaše tvář.

Krvácející dásně

Běžný problém, se kterým se mnozí z nás už setkali. V podstatě toto krvácení může být způsobeno nedostatečnou nebo nesprávnou ústní hygienou. Krvácející dásně však mohou signalizovat i nedostatek vitamínu C. Právě tento vitamín je zodpovědný za mnohé procesy v lidském těle, proto není pochyb o tom, že ho tělu musíme neustále doplňovat, neboť tělo si ho neumí samo vyrobit. Nejideálnější je sáhnout po citrusových plodech nebo kiwi.

Bledé rty

Zbarvení vašich rtů závisí hlavně na celkovém pigmentu vaší pokožky. Hnědší typy mají tmavší zbarvení rtů a naopak. Pokud jste zpozorovali změnu zbarvení vašich rtů, které mají běžně jinou barvu, jsou bledší, tak vám signalizují nedostatek železa. Nedostatek železa se v našich končinách řadí mezi běžné problémy. Anémie, tedy nemoc způsobená extrémním nedostatek železa v krvi, může způsobovat únavu, vyčerpanost, vypadávání vlasů, lámání nehtů. Pro jeho doplnění je důležité vsadit na špenát, čočku či tmavou listovou zeleninu.

Extrémně bledá pokožka

S extrémně bledou pokožkou jsme se už všichni určitě setkali, a to hlavně v případě, kdy pociťujeme žaludeční problémy, malátnost či jednoduše poalkoholové stavy. Při dlouhodobě extrémně bledé pokožce už jde o signál našeho těla. V takovém případě za vším hledejte vitamin B12. Jeho nedostatek nám tělo signalizuje právě změnou zbarvení pleti. Jeho nedostatek také může způsobit zvýšený výskyt akné, zvýšenou únavu či jiné problémy s pokožkou. Zkuste do jídelníčku zařadit více vajíček, sýrů nebo drůbežího masa.

Oteklá oční víčka

Nedostatek spánku je nejčastější příčina oteklých očí. Ponocování, unavené oči způsobené sledováním televize nebo práce na počítači, alergie, to všechno se může podepsat pod stav očních víček. V případě, že nic z toho u vás nehrozí, vysvětlením je nedostatek jódu ve vašem těle. Zvyšte tedy příjem jódu prostřednictvím vajíček, brusinek, brambor nebo jahod.

Velmi suché vlasy

Pokud se vaše vlasy lámou více než obvykle, jsou suché, začaly se vám vytvářet lupy, které zapříčiňují svědění pokožky hlavy, tak v takovém případě vám chybí biotin. Doplňte ho prostřednictvím ořechů, slunečnicových semínek, nebo pokud máte rádi houby či avokádo, tak vsaďte na ně.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...