S vitamínem B proti klíšťatům a ostatnímu hmyzu

 Zdraví 
20. srpna 2017 13:56 / Bronislava Silná
  28   1
📷
2 fotografie v galerii
Užívání vitamínů řady B vás ochrání před klíšťaty. Shutterstock
Člověk se snaží bránit před hmyzem všemi dostupnými způsoby. Pokud nechcete používat chemické repelenty a spoléhat na štěstí při pohybu v přírodě, můžete použít naše doporučení.

Užívejte B komplex nebo jezte kvasnice

Doporučení je vlastně docela jednoduché. Užívejte pravidelně B komplex v doporučeném dávkování, nebo pokud nechcete přímo polykat tabletky, používejte pivovarské kvasnice, které také obsahují škálu vitamínů B. Uvidíte, že se vám klíšťata budou vyhýbat obloukem a stejně tak i další hmyz, třeba otravní komáři. Nefunguje to samozřejmě stoprocentně, ale to ani jiné způsoby, včetně těch chemických.

Jak to funguje

Účinek vitamínů B je vlastně dvojí. Při pravidelném užívání se snižuje pocení, takže klíšťata nenacházejí na vás tak atraktivní místa k přisátí. Klíště totiž preferuje vlhčí místa s jemnou kůží. Navíc pravidelným užíváním B komplexu budete klíšťatům nepříjemně vonět.

Výhody

Oproti používání chemických repelentů má tento způsob i další výhody. Správná hladina vitamínů, včetně zejména i vitamínu C má ohromný význam pro naše zdraví a pro posílení imunity. Jestliže k B komplexu přiberete i vitamín C máte také ochranu před rozvojem onemocnění, která klíšťata přenáší. To vám žádný chemický repelent neposkytne.

Další velkou výhodou je, že užívaný vitamín B poskytuje ochranu průběžně během celého dne. Nemusíte si proto dělat vrásky, že jste se nestihli postříkat repelentem nebo že u sebe nemáte zrovna pytlíček s kořením proti klíšťatům.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu