Masírujte si chodidla každý večer! Uleví se vám a budete zdravější

 Zdraví 
18. srpna 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Pravidelná masáž nohou nejen zlepšuje krevní oběh, ale ulevuje i od dalších neduhů Shutterstock
Že na to nemáte čas? Masáž chodidel vám zabere jen pár minut denně a přitom může pomoci předejít různým zdravotním komplikacím, ale hlavně vám příjemně uleví od každodenního napětí. I neodborná masáž dokáže zázraky a vykouzlí vám spokojený úsměv na rtech.

15 minut denně

Masáž si dopřejte každý den před spaním klidně v pyžamu ve vaší posteli. Jste již nachystáni ke spánku, vysprchováni a po masáži můžete rovnou usnout. Masáž můžete provádět sami, nebo poprosit partnera, který může na rozdíl od vás zapojit i lokty.

Jak správně postupovat

Začněte s masáží těsně nad kotníky. Rukou obemkněte nohu a pohybujte s ní směrem nahoru a dolů.

Následně postupujte kolem kotníků a krouživými pohyby palců je řádně promněte. Nejvhodnější masážní olej je ten s obsahem skořice či cypřiše, který pomůže k prohřátí nohou.

Dále přejděte k nártu, na který můžete i trochu přitlačit. Sevřete ruce v pěst a masírujte jej klouby prstů. Poté přejíždějte po nártu až k prstům jemnějšími pohyby palce a nakonec celými dlaněmi masírujte chodidlo od kotníků až ke konečkům prstů.

Poté se zaměřte na samotné prsty. Masírujte každý zvlášť od malíčku až po palec. Důkladně, ale jemně je promněte, protáhněte je a vjeďte také do meziprstního prostoru.

Úplně na konec masírujte spodní část chodidla. Důkladně promačkejte patu ze všech stran nejprve rukou sevřenou v pěst a poté i palci. Masírujte i klenbu a oblast před prsty delšími krouživými pohyby.

Účinky každodenní masáže

Na chodidlech je umístěn velký počet reflexních zón, jejichž stimulace může ovlivnit činnost některých orgánů a celkovou stabilitu těla. Masáž chodidel je proto velmi efektivní a mezi její hlavní pozitivní účinky patří:

  • lepší spánek
  • podporuje průtok krve
  • je prospěšná i pro pleť
  • udržuje správné fungování orgánů
  • uvolňuje od svalového napětí
  • je velmi uvolňující
  • napomáhá při silné menstruaci
  • léčí úzkostlivé stavy

Při skončení masáže vám budou chodidla připadat neuvěřitelně lehká a budete příjemně připraveni pro dlouhý a ničím nerušený spánek.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí