Hebké vlasy i štíhlý pas zajistí kokosový olej!

 Zdraví 
09. srpna 2017 06:31 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Kokosový olej využijete v koupelně i v kuchyni. Shutterstock
Kokosový olej obsahuje spoustu prospěšných látek. Tisíce let se používá na vlasy, na pleť i jako prevence různých onemocnění. Proč si koupit kvalitní kokosový olej a každý den ho používat? Protože se to vyplatí!

Kokosový olej má silné antioxidační účinky. Dokáže mírnit příznaky ekzémů včetně lupénky, pomáhá při léčbě cukrovky II. typu a také při problémech se štítnou žlázou. Panenský kokosový olej obsahuje vitamíny A, E, malé množství vitamínu C a cenné mastné kyseliny, především kyselinu laurovou. Využívá se vnitřně i vně. Jeho účinky poznáte již po několika dnech. 

Kde všude najde kokosový olej uplatnění 

Dopřejte vlasům zábal

Kokosový olej obsahuje živiny a mastné kyseliny, které udržují vlasy silné a zdravé a chrání je před předčasným šedivěním. Vlasy zvlhčuje a zvláčňuje. Lidé, kteří pravidelně používají kokosový olej na vlasy, je mají zdravější a krásnější. Důvodem je, že jde o jeden z mála olejů, který je schopný proniknout hluboko do vlasů. Navíc obsahuje esenciální živiny a vitamíny E a K a také železo.

Pokud chcete kokosový olej vyzkoušet, nejprve ho mírně zahřejte. Poté naneste do vlasů, nechte působit přes noc a ráno vlasy umyjte. Po několika týdnech pravidelného používání se zacelí roztřepené konečky, vlasy budou pevnější a o poznání zdravější a krásnější. 

Zkuste masku

Kokosový olej je skvělý krém na oči. Pomáhá zvlhčovat pokožku, zmírňovat tmavé kruhy pod očima a vyhladit vrásky. Pomáhá totiž udržovat pojivové tkáně pevné, čímž předchází tvorbě vrásek. Můžete ho aplikovat i denně pro zvlhčování pokožky. Nerafinovaný kokosový olej zjemní a zvlhčí popraskané rty. Pomáhá také ke zlepšení vzhledu jizev.  

Prevence vážných nemocí

Kokosový olej snižuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění, reguluje hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje funkci štítné žlázy. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která oslabuje vliv bakterií, plísní a virů, takže organismus je více odolný vůči infekcím a nákazám. Je úspěšný i při léčbě Alzheimerovy choroby. Kokosový olej pomáhá při onemocněních trávicího traktu jako například syndromu dráždivého střeva, ale i při helikobakteru v žaludku. Mastné kyseliny mají antimikrobiální vlastnosti, které tlumí růst bakterií, kandidy a dokonce i parazitů, kteří zapříčiňují špatné trávení. 

Pomáhá při hubnutí

Kokosový olej umí regulovat hlad, tudíž méně sníte a přitom vás nebudou trápit pocity hladu. Důvodem nejspíš je, že mastné kyseliny potlačují chuť k jídlu. Kokosový olej ale jednoznačně snižuje pocit hladu, zpomaluje trávení a pomáhá vyrovnat výkyvy hladin krevního cukru (glykémii). Ideálně užívejte dvě lžíce denně. 

Pozor na kvalitu

Technologickou úpravou připravovaný kokosový tuk je velmi nezdravý a bylo by dobré ho ze stravy vyřadit. Je přitom používán v celé řadě sušenek. Tuk používaný v supermarketových sladkostech je připraven ze sušené kokosové dužiny, rafinovaný a naopak navyšuje riziko civilizačních chorob. Vyplatí se proto investovat do vysoce kvalitního oleje.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město