Je elektronická cigareta zdravá?

 Zdraví 
25. srpna 2017 13:59 / Bronislava Silná
  1
📷
1 fotografie v galerii
I elektronické cigarety jsou na mnohých místech zakázány. Shutterstock
Kuřáci nesmějí do restaurací. Výrobci tabáku už před lety vsadili na elektronickou cigaretu. Lze její použití s čistým svědomím doporučit? Máme některé informace.

Výhody elektronické cigarety

Mezi jednoznačnou výhodu patří absence dehtu a dalších zplodin hoření. Elektronická cigareta je tak jakýmsi inhalátorem, který umožňuje vdechovat nikotinové páry. Odpadá tak jedna z problematických složek klasických cigaret.

Rizika elektronické cigarety

Bohužel existují i rizika elektronické cigarety. Sem patří především to, že nevíme, jaké jiné látky obsažené ve vdechované páře mohou škodit lidskému zdraví. Aby se to prokázalo, je třeba poměrně náročných testů. Ty jsou drahé a trvají dlouhou dobu. Teprve potom je možné v této věci rozhodnout.

Další riziko je spojené s tím, že se prohlubuje závislost na nikotinu. Pokud jste před elektronickou cigaretou kouřili klasické cigarety, budete mít tendenci vdechovat více nikotinu, protože je kouř lehký. Snadno tak může dojít i k předávkování. Zůstávají proto všechno rizika spojená s užíváním nikotinu i jeho působením na naše cévy a celý oběhový systém.

Co je moderní

Moderní je nekouřit. Pak samozřejmě nemusíte řešit otázky elektronických cigaret. Moderní je ale také používat elektronickou cigaretu bez nikotinu, jen s určitou vůní. Tam pochopitelně nevíme, jak budou působit látky v páře na naše zdraví, ale na druhou stranu si můžeme být jisti, že odpadají problémy se zplodinami hoření i s nikotinem.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město