Jaké sportovní aktivity vás dostanou do léta spolehlivě do formy?

Jóga také pomáhá se lépe soustředit a zklidnit svoji mysl
📷
Dalších 11 fotografií v galerii
 Zdraví 
06. května 2019 15:11 / Shutterstock
  0   0
Máte nezpevněné tělo, bolí vás záda či krční páteř a cítíte se neprotažení? Rádi byste dali své tělo do kupy? Pokud máte chuť a jste jen trochu aktivní, podaří se vám to už za několik týdnů. Do léta bude vaše tělo v mnohem lepší kondici, než je teď. Jaké zábavné sportovní aktivity vám k tomu pomohou?

Pokud chcete dát své tělo do pořádku, počítejte s tím, že se trochu zapotíte. Nemusíte běhat, když vás to nenaplňuje, stačí si však najít sport, který vás bude alespoň trochu bavit. V dnešní době máme velký výběr sportovních aktivit, určitě se vám nějaká z nich zalíbí.

Jóga

Existuje hned několik druhů jógy, každý si podle svých potřeb najde tu svoji. Můžete se přihlásit na jógu, která se zaměřuje na bolesti zad, flexibilitu, posilování i hubnutí. Na skupinových cvičeních se naučíte, jak správně při určitých pozicích dýchat.

Jóga pomáhá lidem se lépe soustředit a zklidnit svoji mysl. Pokud se chcete dostat do formy, navštěvujte jógové lekce alespoň dvakrát až třikrát týdně. Nejlepší by bylo, kdybyste cvičili protahovací i posilovací. Když nechcete být ve skupině, můžete jógu praktikovat i doma podle videí z YouTube.

Jízda na kole

Jízda na kole má výhodu v tom, že na něm můžete jezdit i v klidné přírodě. Zlepšuje celkovou fyzickou kondici, budete mít po ní svaly na nohou a pomůže vám i trochu zhubnout. Pokud nemáte na cvičení čas, můžete vzít kolo a využít ho k jízdě do práce. Vytáhněte ho ven alespoň třikrát týdně a za čas uvidíte na svém těle výrazné změny.

Pole dance

Pole dance je sport, který se v České republice objevil poměrně nedávno a od té doby si stihl získat spoustu příznivců. Praktikují ho převážně ženy, ale i mohou ho vyzkoušet i muži. Pole dance je ideální pro ty, které nebaví obyčejná posilovna, a chtějí nabrat svaly jiným způsobem.

Pole dance se provádí na tyči. Nejde však o žádný erotický tanec, ale o náročný sport, během kterého provádíte složité pozice. V tomto sportu, uvidíte pokroky poměrně rychle, díky němu se vám zpevní celé tělo. Pole dance je vhodné trénovat alespoň dvakrát týdně a k tomu si doma občas dát malou rozcvičku. Nemusíte se bát, že pole dance nezvládnete, pořádají se i lekce pro úplné začátečníky.

Plavání

Plavání zlepšuje držení těla, pomáhá od bolesti zad a krční páteře. Musíte však plavat správně, dělejte tempa s hlavou pod vodou. Plavání vám pomůže poměrně rychle spálit kalorie. Léto sice ještě nezačalo, ale můžete využít kryté plavecké bazény.

Ideální by bylo, kdybyste plavali alespoň dvakrát až třikrát týdně hodinu. Díky tomu se za pár týdnů budete cítit psychicky a fyzicky lépe než teď. O tom, jaké cviky, vám pomohou na bolavá záda, jsme psali zde.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Dům a zahrada

Využijte duben k založení trávníku, je na to ideálním měsícem

Bydlení

Čas na trampolínu. Pozor na nekvalitní konstrukce

Zavřít reklamu