Chcete mít krásnou pleť? Pak nikdy nedělejte tyto chyby

 Krása 
05. května 2019 07:47 / Gabriela Simenonová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Některé věci na pleť nepatří Shutterstock
Vaše pleť si zaslouží pozornost. Speciální péči je nutné věnovat zvláště obličeji a oblasti krku a dekoltu, kde je kůže mnohem tenčí i citlivější, než na ostatních částech těla. Jsou prostředky, které na tyto partie nepatří.

Měly byste být opravdu opatrné v tom, co si na obličej a dekolt nanášíte. Například takové obyčejné tuhé mýdlo. Na zbytek těla výborný čistící prostředek, ale vaší tváři hrozí výrazné vysušení. A takových věcí, které byste na tyto části vašeho těla neměly používat je hned několik. 

Alkohol

Alkohol není vhodný na denní péči o pleť a vlasy. Neskutečným způsobem vám pokožku vysušuje. Lokálně na nějaký pupínek alkohol použít můžete, ale určitě se vyhněte každodennímu a plošnému použití. Při koupi produktů na čištění nebo tonerů se pečlivě podívejte na složení, zda neobsahují isopropylalkohol. Ten totiž podporuje nadměrné maštění pleti a ucpává póry.

Vazelína

Vazelína je super na rty. Je dobrá pro udržení vlhkosti v pokožce. Ale podívejte se na to z druhé strany. Stejně jako udržuje vlhkost a hydrataci v pokožce, stejně udrží i špínu a nečistotu. Není vhodné používat vazelínu dlouhodobě nebo jako krém na obličej, protože nemá žádnou hydratační funkci a může ucpávat póry.

Cukr

Čokolády a sladkosti naší pleti neprospívají.  Ale věděly jste, že i domácí peelingy z cukru jsou nevhodné na pleť? Cukr má hrubá zrníčka s ostrými hranami. Peeling na obličej by měl být jemnější. Zrníčka mají být jemnější, aby příliš neobrušovala pokožku. Jinak ji můžete i kvalitně podráždit. Pozor, na zbytek těla je cukr jako peeling úžasný. 

Horká voda

Všichni milujeme horké lázně. Relax, svíčky a teplo sálající z vany. Pokud si myslíte, že pro vaši pleť je to prospěšné, jste na omylu. Pro váš obličej je horká voda jedna velká katastrofa. Pleť vám nadměrně vysušuje a narušuje přirozenou vlhkost. Používejte raději vlažnou vodu a předejdete problémům s pletí.

Citron

U mastnější pleti je používání citronu v pořádku. Ženy se suchou pletí by ale měly na používání citronu zapomenout. Toto ovoce má hodnotu pH 2, je tedy velmi kyselé. Suchou pleť může podráždit a narušit její přirozenou kyselost. Pozor dávejte i při pobytu na slunci. Určitě si před tím nenanášejte citron na obličej, protože UV záření pak může vaši pleť velmi podráždit. (Dále čtěte: Chcete si co nejdéle udržet krásnou pleť? Vyvarujte se nejčastějších chyb).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu