Bradavice se snadno přenášejí. Zatočte s nimi rychle pomocí přírodních prostředků

 Zdraví 
04. května 2019 18:46 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Bradavice jsou nezhoubné výrůstky virového původu na kůži Shutterstock
Bradavice ještě nikomu na kráse nepřidaly, navíc se snadno přenášejí a pokud s nimi nic neuděláte, brzy se mohou na vašem těle rozmnožit a ještě je můžete předat třeba ostatním členům rodiny. Pokud se bojíte jít k lékaři, můžete vyzkoušet i přírodní zbraně.

Bradavice jsou nezhoubné výrůstky virového původu na kůži, kterých se v dnešní době zbavíte i sami doma pomocí volně prodejných přípravků. Bradavice můžete zmrazit tekutým dusíkem, naleptat jejich povrch kyselinami (salicylová, mléčná) a dorazit je čertovým kamínkem a čajovníkovým olejem. K úplnému odstranění je často nutné postup zopakovat.

Bradavice se přenáší přímým kontaktem kůže. Dostane se do podkoží v místě, kde je kůže oslabena. Je rozmočená, propocená nebo jinak oslabená. Proto se nejčastěji vyskytuje na nohou a na rukou, tedy na místech, kterými se můžete nejčastěji dotknout nakažlivých míst.

Není bradavice jako bradavice

Existuje 5 hlavních typů bradavic, které se liší svou odolností i typickým místem výskytu.

Pravá bradavice se vyskytuje ze všech typů nejčastěji. Jde o lehce našedivělý, tvrdý výrůstek, který se postupně zvětšuje. Nejčastěji se vyskytuje u lidí mladších 30 let.

Plochá bradavice je výsadou dětí, jedná se o růžové výrůstky, které se vyskytují ve větším množství a přenášejí se rozškrábáváním.

Bradavice nitkového typu se nacházejí v místech, kde máte nejjemnější kůži, třeba v okolí očí, úst, na krku. Jsou drobné, výrazně vystupující z kůže, často dochází k jejich strhnutí.

Plantární bradavice se vyskytují na chodidlech v místech, kde vyvíjíte při chůzi největší tlak. Mají kruhovitý tvar, olemovaný bílým prstencem. Čím je bradavice starší a větší, tím je pro svého hostitele horší a trápí ho bolestí při chůzi. Její další nevýhodou je odolnost vůči léčbě.

Kondylomata neboli genitální bradavice jsou jedním z nejčastějších pohlavně přenosných onemocnění. Přenáší se pohlavním stykem (orálně, rektálně, vaginálně), ze sliznice na sliznici. Pokud vás trápí tento typ, odhoďte stud a navštivte svého lékaře.

Co pomáhá na bradavice

Pokud objevíte bradavici včas a nedáte jí šanci k většímu rozšíření, můžete se bradavice zbavit i sami doma. Existuje hned několik možností, které můžete zvolit. Dá se zmrazit tekutým dusíkem, naleptat kyselinou, a to vše můžete podpořit čistými éterickými oleji a čertovým kamínkem. S bradavicemi můžete zatočit i čistě přírodní cestou. Osvědčil se například česnek, banán či ananas.

Česnek

O česneku se říká, že je to přírodní antibiotikum. Pomáhá při různých nemocech, jak jsme psali zde. A údajně vám pomůže se zbavit i bradavic. Ukrojte si plátek očištěného česneku a asi na 5 minut ho přiložte na bradavici. Bude vás to pálit, ale už za pár dní bradavice sama odpadne. Někdo si plátek česneku na bradavici připevní pomocí náplasti a nechá na postiženém místě působit i několik hodin. Nemělo by to ale trvat déle než 4 až 6 hodin, protože česnek vám může kůži popálit.

Ananas

Bradavic se lze zbavit i díky čerstvému ananasu. Připravte si z něj šťávu a tou pak výrůstek po dobu pěti dní potírejte a nechejte působit asi 4 až 5 hodin. Pak pokožku umyjte. Pokud bradavice nezmizí, postup ještě zopakujte.

Banánová slupka

Použít můžete také banánovou slupku. Uřežte malý kousek slupky a přiložte ji vnitřní stranou na bradavici. Zafixujte slupku leukoplastí a nechejte působit přes noc. Další večer použijte novou slupku a postup  opakujte tak douho, dokud bradavice nezmizí.

Vlaštovičník

Bradavice dokáže zničit i vlaštovičník. Rostlinku se žlutými kvítky najdete všude na mezích. V přírodní léčbě se na bradavice používá výrazně žlutá šťáva z jejího stonku. Bradavici šťávou alespoň týden několikrát denně potírejte. Postižená kůže začne po zaschnutí šťávy hnědnout a bradavice nakonec vypadne i s kořínky. Než se dostaví žádoucí výsledek, chce to přece jen více trpělivosti.

Jestli se vám nedaří po delší době bradavice zbavit, nebo se dokonce ještě rozšířila, navštivte raději lékaře, který ji může odstranit laserem nebo chirurgicky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu