Vyjídáte v noci lednici? Zbavte se nepříjemného návyku jednou provždy

 Zdraví 
29. dubna 2019 17:19 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Po nočních návštěvách lednice rychle přiberete Depositphotos
Máte v noci občas takový hlad, že vás vzbudí a musíte jít okamžitě vyjíst lednici? Nejspíš jste si vědomi toho, že tím nabíráte obrovské množství tuků. Dobrá zpráva je, že se vašeho nočního náletu do lednice můžete zbavit.

Velký noční hlad bývá způsobený tím, že se v průběhu dne vydatně nenajíte a vaše tělo si o to později samo řekne. Dochází k tomu, když začínáte držet dietu nebo trpíte výrazným stresem, který ovlivňuje změny váhy a má negativní dopad i na spánek.

Dejte si horkou sprchu či vanu

Ve chvíli, kdy na vás přijde noční hlad, jděte se vykoupat. Horká voda uvolní napětí v těle a navodí pocit únavy. Na chvíli by se měl váš hlad zmírnit a během té doby byste mohli být schopní usnout. Hlavně si dejte pozor, abyste neusnuli přímo ve vaně. Můžete si do ní nalít různé olejíčky či nasypat mořskou sůl. Uleví se vám a hlad trochu povolí.

Nezapomínejte během dne jíst

Nastavte si pravidelný režim. Snídejte, obědvejte a večeřte zhruba ve stejný čas každý den. Mezi hlavními jídly si dejte alespoň dvě svačiny. Ráno byste měli snídat něco, co vás doslova nakopne. Dejte si třeba jogurt s velkou dávkou ovoce. To vám vyrovná hladinu cukru. Budete mít během dne více energie.

Neměli byste to přehánět s mastnými a tučnými jídly. Na svačinu si ideálně vezměte zase ovoce či zeleninu třeba s müsli tyčinkou. Nemusíte jíst velké porce, důležité je, abyste nevynechávali žádné z pěti jídel.

Když na vás přijde hlad, hodně se napijte

Pokud se v noci vzbudíte a pocítíte hlad, těžko se s ním dá bojovat. Nejdříve ho zkuste zaspat. Může být však tak velký, že se vám kvůli němu začnou klepat ruce a nebudete moci spát.

Vypijte alespoň půl litru vody. Budete mít chvíli pocit, že je váš žaludek plný. Připravte se však na to, že se v průběhu noci můžete vzbudit, protože se vám bude chtít močit. Každopádně jde o lepší variantu, než trpět hladem nebo vyjíst celou lednici.

Doplňte hladinu vitaminu D

Vitamin D pozitivně ovlivňuje imunitní systém a vyrovnává hladinu inzulinu. Po delším užívání už nebudete mít příšerné vlčí hlady. Můžete si ho pořídit v lékárně nebo jíst potraviny, ve kterých se nachází. Pokud můžete, zůstaňte během dne několik hodin na slunci, ze kterého si tělo vitamín D přirozeně tvoří. O tom, jak poznáte, že máte nedostatek vitamínu D, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu