Víte, kdo je demisexuál?

V dnešní době velmi řídce viditelný druh, ovšem tyto lidi můžeme označit za beznadějné romantiky.
 Vztahy 
31. srpna 2017 14:43 / Shutterstock
  104   22
V rozdělování a identifikaci sexuality zřejmě nejsou žádná omezení. Slyšeli jste už o nejnovějším výrazu demisexuál?

Demisexuálové jsou lidé, kteří nedokážou mít sex na jednu noc ani sex jen tak s někým. Tyto osoby mohou mít sexuální hrátky jen s protějšky, ke kterým je vážou milostné city. Bez zamilovanosti tedy s nikým do postele nevlezou.

Demisexuálové se potřebují se svým protějškem nejprve pořádně poznat a sblížit, než svolí k sexu. Zkrátka si musí se svým partnerem vybudovat pevné pouto, než se s ním vyspí. Demisexuálům jsou tak trochu podobní demiromantici. Ti nechtějí o ničem romantickém slyšet do té doby, než se se svým protějškem sblíží a vytvoří si pevný a emocionálně založený vztah.

Demisexuálové jsou lidé, kteří nedokáží mít sex na jednu noc nebo sex s někým, ke komu nechovají city. Milovat se budou jen s tím člověkem, do kterého jsou zamilovaní. Z pohledu demisexuála musí být sex o emocích, starání se o druhého člověka. Jinak ani nedosáhnou orgasmu a nebudou mít z toho zážitek. 

Demisexuálům o sex až tak nejde. Důležitější je emocionální intimita. Abyste to lépe pochopili. Většina z nás se na ulici ohlédne nebo alespoň nenápadně podívá za někým pěkným a sexy. Můžete pociťovat sexuální přitažlivost k lidem, které neznáte.

Pro demisexuály ale to, jaký má člověk hlas, vlasy, obličej či oblečení není hlavním předmětem sexuální přitažlivosti. Některým z nich může trvat i roky, než po vybudování si emocionálního vztahu přijde i na sex. Mnozí z demisexuálů se zaměří právě na někoho s kým se roky přátelé.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte božské místo v Evropě, na které turisté zapomínají

Dům a zahrada

Pěstování ze semínek. S paprikami je je třeba začít v lednu, rajčata, okurky i cukety počkají do února,...

Bydlení

Černá se vrací do interiéru. Vypadá totiž luxusně

Zavřít reklamu