Jezte dýni Hokkaido. Je prevencí proti rakovině

Dýně Hokkaido se jí i se slupkou. Využít se dají též semínka.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
28. srpna 2017 11:22 / Shutterstock
  0   0
V potravinách a různých bylinách se nachází obrovská léčivá síla, kterou je škoda nevyužít. Máme zajímavé informace o tom, jak dýně Hokkaido působí na naše zdraví.

Co Hokkaido obsahuje

Tato sytě oranžová dýně obsahuje velké množství vitamínů. Především provitamín A, vitamín E a C a také vitamíny řady B. Dále obsahuje hodně draslíku, hořčíku, mědi, selenu, fosforu, sodíku, luteinu, železa, zinku a dalších látek. Dýně Hokkaido má v sobě i dostatek bílkovin a nenasycené mastné kyseliny linolovou a olejovou. Semínka dýně jsou přeborníci v obsahu zinku a železa. Zejména zinku můžeme mít nedostatek a je důležitý pro léčení mnoha nemocí.

Léčivé účinky

Existují vědecké studie, které tvrdí, že pravidelnou konzumací dýně Hokkaido poklesne pravděpodobnost vzniku rakoviny plic, případně prostaty u mužů zhruba třikrát. Působí preventivně i na jiné typy nádorových onemocnění. Je to dáno právě podporou imunity díky komplexu vitamínů. Takto začne dýně fungovat již při 100 gramech denně.

Dýně má ale řadu dalších pozitivních účinků. Například má schopnost čistit náš organismus. Léčí různé žaludeční nemoci a působí dobře na slinivku a slezinu. Je proto zajímavou pro diabetiky. Upravuje zažívání a kojící matky ocení pozitivní vliv na laktaci.

Jak konzumovat

Klasické je dýni vařit nebo péct. Používá se i se slupkou, která snadno měkne. Připravíte tak snadno chutné polévky nebo přílohy k jídlům či hlavní chody. Při tepelné úpravě se ničí vitamín C. Dá se proto používat i šťáva z vylisované dýně. Vzhledem k tomu, že vitamín C získáme i jiným způsobem, není nutné podstupovat toto trápení a dýni budeme upravovat hlavně tepelně. Lze ji ale přidávat i v čerstvé podobě nastrouhanou do salátů, případně ji můžeme nahrubo nastrouhanou jen zlehka orestovat na olivovém oleji nebo másle, aby se uvolnily látky rozpustné v tucích a pokrm si zachoval co nejvíce jiných důležitých látek.

📷
3
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Zázračná slivovice a jak ji účinně konzumovat
Sušené ovoce je zdravým způsobem mlsání. Jak často ho můžeme konzumovat?
I kouření cigaret má svá pozitiva
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

Zprávy

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn