Podívali jsme se zblízka na zázrak jménem anglická slanina. A byli jsme překvapeni, co všechno dokáže

 Zdraví 
27. srpna 2017 08:47 / Monika Thomsonová
  33
📷
6 fotografií v galerii
Oblíbená mastná pochoutka může i léčit! Nevěříte? Shutterstock
O tom, že je anglická slanina zatracovaná neprávem, jsme informovali již mnohokrát. Stále častěji se na světlo světa dostávají fantastické vlastnosti této pochoutky, kvůli kterým je třeba vzít ji na milost.

Slanina je pro mnohé kulinářskou pochoutkou a nenahraditelnou součástí jídla. Její chuť nedokáže nahradit žádná jiná potravina. Ale jak je dobrá, může být i nebezpečná pro lidské zdraví. Obzvlášť, když se s ní někdo cpe od rána do večera. Ale slanina dokáže být i zdraví prospěšná. Nevěříte?

Bolavé klouby

Bolavé klouby je nepříjemnost, která nás může vyřadit z každodenních činností. Přitom máte v lednici hotový zázrak, který vám může pomoci. Nakrájejte slaninu na dlouhé plátky. Obtočte plátkem postižený kloub, obvažte obvazem a nechte působit přes noc. Opakujte sedm nocí a mělo by se vám výrazně ulevit.

Tvrdé a popraskané paty

Přípravte si citron a slaninu. Dužinu citronu poklaďte na plátky slaniny a pak přitlačte na paty. Navlékněte ponožky a nechte působit přes noc.

Vysoký cholesterol

Slanina na vysoký cholesterol? To by asi čekal málokdo. Vtip je v množství. Budete-li konzumovat zhruba 20 gramů slaniny pravidelně ráno nebo večer, bude slanina vašemu zdraví prospěšná.

Ve zmíněné dávce se nachází arachidonová kyselina, která brání rozvoji aterosklerózy a normalizuje metabolismus cholesterolu v těle. Díky tomu se cholesterol neukládá na stěnách cév a vylučuje se z těla ven stolicí.

Chrání srdce a zabraňuje nemocem mozku

Slanina má příznivý vliv na naše srdce díky obsahu omega-3 mastných kyselin. Dále obsahuje i cholin, který patří mezi vitaminy skupiny B a je základním stavebním kamenem acetylcholinu, který patří mezi základní neurotransmitery. Takto jsou nazývány látky přenášející vzruchy mezi našimi nervovými buňkami. Nedostatek právě tohoto přenašeče je spojován s některými nemocemi, například se vznikem Alzheimerovy choroby a jiných onemocnění provázených poruchami paměti, jak krátkodobé, tak i dlouhodobé. Právě z tohoto důvodu může příjem cholinu v potravě či v doplňcích stravy zvýšit hladinu acetylcholinu a tím i zlepšit paměť.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008