Držení za ruce vypovídá, co cítíte

 Vztahy 
24. srpna 2017 20:00 / Marie Popelková
  3
📷
1 fotografie v galerii
Držení za ruce je umění, pro někoho je to intimní pro jiného otrava. Shutterstock
Čapnout někoho za ruku. Gesto, nad kterým moc nepřemýšlíme, věc automatická, spontánní, pravdivá. A podceňovaná. 

Držet se za ruce v Česku rozhodně není staromódní, tvrdí to 96 % respondentů. Občas se s někým drží 9 z 10 Čechů, nejčastěji s partnerem nebo s dětmi. Pro 57 % lidí je to způsob, jak vyjádřit své city. Spojené dlaně také vyvolávají pocit bezpečí a jistoty, což nejvíce platí pro ženy. To muži a mladí lidé dávají držením za ruce spíše najevo, že jejich partner již není k mání. Držení se za ruce nemá žádný význam jen pro 9 % Čechů.

Držení se za ruce je celkem zásadní a podstatnou součástí milostného vztahu. Vlastně je součástí každého intenzivnějšího vztahu. A vypovídá naprosto jasně o tom, co k člověku, kterého držíte za ruku, hluboko uvnitř cítíte. 

1. S dlaní směřující dolů

Tenhle způsob držení můžete na ulici vidět asi nejčastěji. Ten, jehož dlaň směřuje dolů, je ve vztahu dominantnější. Muži tak často vyjadřují svůj ochranářský postoj. Mají tendenci uchopit svoji slečnu za ruku tímto způsobem třeba při přecházení přes silnici nebo i v přeplněném nočním klubu. 

2. Pevně propletené prsty

Pokud se držíte nejčastěji takto, máte mezi sebou hluboké spojení. Fyzickou přitažlivost k sobě navzájem sice stále cítíte, ale dostali jste se už o dost dál. Tímto úchopem partneři ukazují, že o sebe mají starost, cítí se spolu příjemně, nebojí se před sebou navzájem ukázat svoji zranitelnost a jsou k sobě upřímní. 

3. Chňapnutí za prsty

Pokud si to štrádujete po ulici zavěšeni do sebe jen za několik prstů, znamená to, že jste oba nezávislé, temperamentní osobnosti, které mají své vlastní koníčky, vášně a zájmy i mimo váš vztah. S nejvyšší pravděpodobností si užíváte svůj čas o samotě a snažíte si udržet svoji individualitu. Ale zároveň si užíváte silné a sebevědomé spojení se svým protějškem. 

4. Držení za jeden prst

Extrémně uvolněný a ležérní způsob, jak se držet za ruce, představuje zaháknutí za jeden prst. Přestože není tak intimní jako držení se s propletenými prsty, je to vlastně velmi romantický a hravý způsob, jak si prokazovat náklonnost a to, že k sobě patříte. Že flirtovat se dá i v dlouhodobém vztahu, zjistíte právě díky tomuto úchopu... 

5. S rukou zaklesnutou okolo ramen

Tato pozice vás k sobě maximálně přiblíží. Díky ní se vytváří láskyplné intimní pouto. Zároveň partner tímto neformálním gestem dává najevo svou ochranářskou roli. Z tohoto postoje je patrné, že by svou partnerku nesobecky bránil v případě jakéhokoli nebezpečí. Zároveň tím dává najevo, že je na ni velmi pyšný a nejradši by se všem pochlubil, jakou má skvělou holku. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech