Na které byliny se vypravit v srpnu

Dozrává anýz. A mnoho dalších zdravých bylin.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
22. srpna 2017 11:39 / Shutterstock
  4   1
Jsou byliny, které můžeme sbírat prakticky kdykoliv, ale pak jsou takové, které lze sbírat jen v určité době. Poradíme, na co se vypravit v srpnu.

Jaké sbírat plody

V srpnu můžete sbírat plody anýzu, který pomůže při plynatosti. Dále můžete využít chmel otáčivý, který se bude hodit proti nespavosti, podrážděnosti, na podporu trávení. Jeřáb ptačí se hodí při dně, při průjmu i zácpě a také při revmatismu. Jestřabina lékařská je skvělou podporou pro tvorbu mléka u kojících matek.

Jakou sbírat nať

Řepík lékařský bude bojovat proti nemocem jater, proti špatným žlučovým cestám, proti poruchám trávení, bolestem kloubů a využijete ho i jako obklady na odřeniny. Rozrazil lékařský je skvělý na odkašlávání i k obkladům na špatně se hojící rány. Vřes obecný je dobrý na záněty močového měchýře a bude se hodit ve chvíli, kdy se budete potřebovat zapotit. Zeměžluč použijete při nemocech jater, při poruchách trávení, nechutenství a celkové slabosti. Zlatobýl zase působí při nemocech ledvin, při zadržování vody v organismu.

Co ještě sbírat

Z květů je to topolovka proskurník, což je mírné projímadlo. Listem slézu lesního můžete léčit záněty horních cest dýchacích. A nezapomeňte na oddenek kozlíku lékařského, který má skvělé uklidňující účinky a zbaví vás také bušení srdce, nespavosti, působí proti pocitu přepracovanosti.

Nezapomeňte sbírat a sušit různé dozrávající plody. Můžete z nich dělat chutné ovocné čaje nebo je využít jako chuťovku k večernímu posezení. Mají i dost různých zdraví prospěšných látek.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu